Vastaus: NHL 13 GM Connected-liiga (360) "Greatest Show On Earth"
Peliminuuteista:
Kojooteilla 13 peliä pelattuna, eli karkeasti kuudesosa kaudesta.
Top3 pakkien TOA:t
Summers 25,8
Morris 24
Hickey 20,6
Top3 Hyökkääjät
McGinn 21,3
Bolland 20,3
Williams 19,3
Mitään suurta ei ole tehty näiden minuuttien eteen. Viime kaudella omat minuutit olivat tämän vuoden rajojen sisällä myös ilman mitään tietoista rajoittelua. Väsyneet kentät vaihdettu jäältä pois, ja oman pään aloituksiin laitetaan yleensä jarruketju jäälle.
Ketjut rukattu pois EA:n defaulteista niin, ettei ne samat jampat ole erikoistilanteissa aina jäällä. Sniput on muutenkin niin sairaan hyviä pk-miehiä että pakkohan ne olisi muuttaa muutenkin
Joku mainitsi, että aikoo pudottaa kärkimiehet kolmosvitjaan tjs? Yksi toimiva vaihtoehto on erän lopussa, ennen erätaukoa, vaihtaa esim kolmosketju ja kakkospakkipari kehiin. Ne säilyvät pelin muistissa ja täten saa ensimmäiseen aloitukseen jonkun muun kuin ykköskokoonpanon. Ei tarvi siis "edit lines"-ratkaisuun sortua jos haluaa pudottaa minuutteja pelikohtaisesti pysyvän ketjumuutoksen sijaan.
Joku valitteli, että 50% keskittymiskyvystä menee ketjujen valvomiseen? Really? Kannattaa varmaan karsia turhat ärsykkeet konsolin läheltä jos noin pienellä kupilla konsentraatiota ollaan liikkeellä

Voihan tuota liioitella, mutta ei tämä peliminuuttien järkevöinti nyt mitään suurta eforttia vaadi
Ensi tikkerin jälkeen mennään 20+ pelin hujakoilla, ja aletaan myös jeesaamaan peliminuuttien hallinnassa jos se ei itsenäisesti suju.
Tähän malliin alustavasti:
0-15 sekunnin ylitys keskiarvossa -> 1 pelin pelikielto
16-30 "" -> 2 peliä
31-60 "" -> 4 peliä
61+ "" -> 6 peliä
Eiköhän ne noilla tipahda rajojen sisään taas.