Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

MYYDÄÄN PS5 Dualsense-ohjaimia TMR-joystickeillä ja TMR-joystick-moduleja Edgeen

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja MJoker
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
  • Tunnisteet Tunnisteet
    ps5

MJoker

New Member
Myytävä tuote: PS5 Dualsense -ohjaimet ja Joystick-modulit TMR-tikuilla
Hinta: 45-60eur
Tuote ostettu (mistä ja milloin): Käytettynä ostettuja
Kuitti löytyy (takuu voimassa): Ei
Muuta huomioitavaa: Katso tarkka kuvaus alta.
Paikkakunta: Ylöjärvi
Toimitustapa: Posti / Nouto
Maksutapa: Mobilepay, käteinen, tilisiirto

TÄLLÄ HETKELLÄ VAIN YKSI PINK NOVA TARJOLLA. TÄSSÄ YKSILÖSSÄ MIKROFONILIITIN RIKKI. HINTA 30EUR.

Ohjaimia tulossa todennäköisesti 23.3. alkavalla viikolla lisää tarjolle, kun saan lisää TMR-tikkuja!


Myytävänä Sony DualSense PS5 -peliohjaimia sekä Dualsense Edgen Joystick-moduleja. Ostan myös driftaavia ja viallisia ohjaimia.

Tarjolla ohjaimia perusväreissä, mutta myös kustomoituja ohjaimia erikoisväreissä. Ohjaimiin ja modulehin päivitetty TMR-stickit tavallisten tilalle, käytetyt ohjaimet ja modulit tarkastettu, puhdistettu, kunnostettu ja kalibroitu.

TMR (Tunneling Magnetoresistance) -stickit toimivat PS5-ohjaimessa käyttämällä magneettista teknologiaa, joka tunnistaa ohjaustikkujen liikkeen ilman fyysistä kosketusta heikentämättä tarkkuutta tai herkkyyttä. Toisin kuin perinteiset stickit, TMR-versiot ovat kestäviä ja ne eivät kärsi samasta ajan mittaan ilmaantuvasta "stick drift" -ongelmasta, koska niissä ei ole kuluvia osia. Kohtuullisella käytöllä tavallisen stickin elinkaari on noin 2–5 vuotta, TMR-stickillä 7–10 vuotta tai enemmän.Näitä ohjaimia ei pelaamalla rikki saa!

Hinnat alkaen 45eur (valkoinen). Kustomoidut ohjaimet 60eur ja erikoisemmat "tavalliset värit" 50-55eur. Modatut Joystick-modulit 80eur/pari.

Ohjaimille 30vrk takuu ostohetkestä (ei korvaa luonnollisestikaan kaltoinkohtelusta johtuvia mekaanisia vaurioita).

Takuutapauksissa ohjaimen toimitus myyjälle ostajan maksamana/toimesta.

Kalibroinnissa noudatettu softan ohjenuoraa: "Average circularity error: smaller is not always better! Aim for 7-9 %. Sony controllers come from the factory calibrated to have an average circularity error of nearly 10 %, and this is now what games expect. Too perfect circularity can make movements and aim feel stiff and unresponsive in some games."

PS. Voin ottaa vaihdossa driftaavia tai muuten rikkinäisiä ohjaimia ja modulela (myös useampia kerralla). Hyvitän maksimissaan 15eur per ohjain/moduli kunnosta ja viasta riippuen.

Osasta myytäviä ohjaimia tarkempia tietoja Huutonetissä: https://www.huuto.net/kayttaja/2797155 ja palautteet Torissa: https://www.tori.fi/profile/ads?userId=1965663560. Profiileista voitte myös tsekata palautteet.

Postitettaessa kulut 8,90eur. Tampereen seudulla voidaan sopia toimitus kotiovelle samaan hintaan.

Yhteydenotot sähköpostilla m j o k e r @ i k i . f i tai puhelimitse 0 5 0 - 3 5 0 9 4 5 6.
 

Liitetiedostot

  • IMG_8575.JPEG
    IMG_8575.JPEG
    231,1 KB · Lukukerrat: 8
Viimeksi muokattu:
Minä voin myös todentaa että hienosti hoitui kaupat postin välityksellä!

Hänellä oli yksi ohjain jossa TMR-tikut ei ollut vielä vaihdettu, joten pyysin että ottaa hommasta vaikka pari kuvaa. Kaveri meni sitten vähän pidemmälle ja otti kuvia niin vaihtotyöstä kuin kalibrointituloksista, joten ei jäänyt epäselväksi että kaveri on tainnut tehdä tätä ennenkin ja omistaa kunnolliset vehkeet.

1773850915230.png

1773851038738.png

1773851075534.png

Paluupostilla laitoin omat ohjaimet ja kaikki varsin sopuisaan hintaan!

Nyt pitäis sitten testailla ja katsoa huomaako itse mitään eroa. Katsotaan miltä tuntuu

kokemus 10/10
 
Kiitos molemmille palautteesta ja tietty positiivisesta sellaisesta! Pelaajalta pelaajille tätä tehdään ja yritetään estää kaatopaikkojen täyttyminen pelkän driftin takia. Samalla yritän pitää laatu priimana sekä hinnat ja hyvitykset fiksuina kaikkien kannalta!

Tällä hetkellä hyllystä löytyy vain yksi Pink Nova TMR-tikuilla, mutta useampi ohjain odottaa seuraavan tikkusatsin saapumista, joten eiköhän ensi viikon aikana taas ole enemmän tarjolla. Yritän päivitellä alkuperäistä postausta ajoittain tarjonnan osalta.

Jos driftaavia ohjaimia löytyy, eikä tarvetta TMR:lle olisikaan, niin voin myös ostaa driftaavia suoraan sellaisenaan!
 
Ylös Bottom