Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

10 syytä miksi tänään oli hieno päivä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Nemesis
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Nemesis

New Member
1. Sega on ilmoittanut, että he ovat tehneet 122 miljoonaa Euroa voittoa tänä vuonna, ja lafka voi olla veloistaan irti jo ensi vuoden puolella.

2. Virtua Fighter 4 on myynyt jo 1.5 miljoonaa kopiota maailmalla.

3. Chihiro (pohjautuu Xboxin haardikseen) ja System X (Dreamcastiin perustuvaan haardikseen) ovat Segan uusimmat kolikkopelialustat.

4. Virtua Fighter Evolution (eli siis VF4.1) on tulossa kolikkopelihalleihin, ja suurella todennäköisyyllä myös Xboxille, PS2:lle ja GC:lle konsolikäännöksinä.

5. Uusi 3D-tasohyppely Sonic-peli on työn alla.

6. Uusi Shining Force -roolipelisarjaan perustuva peli on myös tulossa.

7. Sonic Teamiltä on tulossa kokonaan uusi tasohyppelypeli Xboxille - Blinx.

8. Uusi House of the Deadiin perustuva toimintarymistely on tulossa (nk. 'spin off', samallalailla kuin DC:n Zombie's Revengekin).

9. Sega ja THQ julkaisevat kolme 'uutta' peliä GBA:lla. Uudelleen lämmitettyinä tulevat Megadrive porttaukset Altered Beast ja The Return of Shinobi, ja kokonaan uusi peli tulee olemaan Space Channel 5:n GBA-versio.

10. Sega vihdoinkin *virallisesti* vahvisti, että Sega Rally 3 on työn alla.
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
eikös tuo 4.1 ollut tulossa vain xboxille ja PS2 ja CG saisivat "vain" 4?

noh ihansama... en sitä kumminkaan osta =)
 
Ylös Bottom