Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Apua!PES5+Max Drive

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Drogba#
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Drogba#

New Member
Voisko joku kertoa miten se MaxDrive oikein toimii?Siis PES5:sen option filen lataaminen?Ja sitten sen option filen pleikkariin lataaminen?Mielellään selkokielellä,kun ei tuo kompuutteri osaaminen ole huipussaan! :(
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: Apua!PES5+Max Drive

Moi, elikkä miten Max Drive toimii käytännössä. No se on hyvin yksinkertaista.
Menet pesfan.comiin ja rekistöröidyt sinne,sen jälkeen valitset sen PES5 optiofilen jonka haluut ladata koneellesi. Kun lataus on suoritettu purat filen johonkin kansioon. Purkamisen jälkeen Max Driven tikku kiinni koneeseen ja kopioit jo purkamasi PES5-tiedoston tikulle. Nyt tiedosto on USB-tikussa ja enään tarvitsee vain siirtää se pleikkariin.
Laita Max Driven se pieni CD-levy pleikkariin ja työnnä USB-tikku kiin myös. Sen jälkeen pleikkari päälle ja Max Drive ohjelma avautuu telkkarin ruutuun. Sieltä sitten vain valitset PES5-optiofilen ja tallennat sen muistikortille joko ykköseen tai kakkoseen jos löytyy.
Kun olet ladannut tiedoston muistikortille,sulje pleikkari ja vaihda PES5 tilalle "muista ottaa myös USB-tikku pois. Tiedoston pitäisi toimia heti kun alat pelaamaan eli kaikki joukkueet esim oikeilla nimillä jne. jos kummiskin käy niin että ei toimi kuten minulla aluksi niin siihen auttaa että poistat kaikki PES5-tiedostot muistikortiltasi ja lataat uudestaan sen PES5-optiofilen ainoaksi tiedostoksi muistikortille. Toivottavasti saat toimimaan ja kysy lisää ohjeita jos tulee ongelmia.
 
Vastaus: Apua!PES5+Max Drive

Voitko vielä kertoa sen tarkan optionfilen nimen mikä pitää ladata?
 
Ylös Bottom