I
Isaarou
Guest
![Corey_Gaspur-1024x576.jpg](https://www.konsolifin.net/sites/default/files/styles/banneri/public/Corey_Gaspur-1024x576.jpg?itok=3NpXBidY)
BioWaren tulevan Anthem-toimintaroolipelin johtavana suunnittelijana työskennellyt Corey Gaspur on kuollut, ilmoitti kanadalaisyhtiö yöllä verkkosivuillaan.
Gaspur ehti toimia BioWarella yli yhdeksän vuoden ajan. Hänen ensimmäinen projektinsa firmassa oli DS:lle vuonna 2008 julkaistu Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood. Sittemmin hän oli mukana tekemässä Dragon Age: Originsia sekä Mass Effect -sarjan toista ja kolmatta osaa.
Ennen siirtymistään BioWarelle Gaspur työskenteli noin vuoden ajan Propaganda Gamesin Turok-räiskinnän parissa.
"Corey oli lahjakas suunnittelija ja vielä parempi ihminen.", muisteli BioWare edesmennyttä työntekijäänsä tiedotteessaan.
Lue sivustolla...