Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Diablo II: Resurrected antaa pelaajien hyödyntää 20 vuotta vanhoja pelitallennuksiaan

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jaakkimo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Jaakkimo

Turboahdettu uutishirvi
Ylläpitäjä
Diablo II: Resurrected on hyvin uskollinen alkuperäisteokselle päästäen pelaajat hyödyntämään jopa ikivanhoja tallennuksiaan.

Taatusti alkuperäispelin tahkonneita miellyttävää ominaisuutta ei sen suuremmin rummutettu taannoisessa Diablo II:n uusioversion julkistuksessa. Nyt pelin tuottajana toimiva Matthew Cederquist kertoo olevansa mahdollisuudesta erityisen tyytyväinen, kertoen ylpeänä sen olevan jopa "paras ominaisuus koskaan".

Diablo II: Resurrected sisältää sekä vuonna 2000 ilmestyneen alkuperäispelin että myöhemmin ilmestyneen Lord of Destruction -laajennuksen. Koko komeus on luonnollisesti ehostettu nykyraudalle ja nähdäänpä peli ensimmäistä kertaa myös konsoleilla.

Vicarious Visionsin kehittämä Diablo II: Resurrected julkaistaan kuluvan vuoden aikana PC:lle, Switchille sekä Xbox- ja PlayStation-konsoleille.






Lue juttu sivustolla...
 
Ylös Bottom