Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Halflife

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ozki
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

ozki

New Member
Mites ton Halflifen kävi ehittiinkö se julkasta dreamcastille vai veikö sony oikeudet??
 
Review - 6 sivua - löytyy DC-UK lehdestä #16. Kai se vedettiin viime hetkillä, samoin kun kävi mm. 4x4 Evolutionille, joka on arvosteltu DC-UK lehden numerossa #18.

-=Pacdam=-
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Kennedy
sekä Stunt Driver ei koskaan tullut myyntiin asti

Hey, tuosta en ole kuullutkaan mitään. Kuinka pitkälle peli ehti suunnilleen valmistua?

Olisipa kiva saada käsiin tuo DC:n Half-Life, se kun todellakin taisi olla valmis...
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Pacdam
Review - 6 sivua - löytyy DC-UK lehdestä #16. Kai se vedettiin viime hetkillä, samoin kun kävi mm. 4x4 Evolutionille, joka on arvosteltu DC-UK lehden numerossa #18.
Ei sulta löytys skanneria? :D
 
Mullakin on tuo DC-UK:n numero. Hauskaa luettavaa! Se vain ihmetyttää että ihmettelivätkö ne yhtään että peliä ei ollut julkaistu Amerikassa vaan se julkaistaisiin ensin Euroopassa? Jotenkin tuntuu että ne hypeä nostaakseen arvostelivat jonkun NTSC-betan.

Eilen lueskelin juuri Half-Lifen previkoita ko. lehdestä ja tuntui että vain muutamaa numeroa aiemmin kaikki olivat aivan pihalla mitä koko julkaisu tulee sisältämään, eikä reviewistäkään aivan uskottavaa kuvaa saa. Esim. multiplayer, DC-eksklusiivisuus yms. olivat ihan hakusessa.

Pelilehdistö on kyllä pahuksen hanakoita painamaan kaikkea soopaa...
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Tonppa


Hey, tuosta en ole kuullutkaan mitään. Kuinka pitkälle peli ehti suunnilleen valmistua?

http://www.projektori.org/~kivinen/dc-uk-10-june-2000.jpg

June2000 lehdessä juttu jossa lukee arrival January

n.6kk aikaisemmin lehdessä. pari kuukautta menee painamiseen joten aika lopussa oli peli.


Ajankuluksi kirjoitin Climax:ille parit kysymykset pelistä :D
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Unohdin aikanaan kertoa, mistä ne HL:n review-skannaukset löytyvät ... jos jotakuta edelleen kiinnostaa, mailailkaapa, niin laitan n. 1mb filen tulemaan (6 sivua).

-=Pacdam=-
 
Ylös Bottom