Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Kastle
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Heh, mihin maailma onkaan menossa, kun EA julkaisee DS:lle innovatiivisempia pelejä kuin itse Nintendo. :rolleyes:

Näyttää tosiaan ihan jännältä, en tosin tuon videon perusteella aivan tajunnut, miten peliä pelataan, mutta eiköhän sekin selvene ajan mittaan.
 
Vastaus: Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Nostetaanpa kun julkaisu lähenee. Itse odottelen innolla tätä ja kun hintakaan ei päätä huimaa (~15 puntaa) niin pakkohan tämä on hankkia.

Gametrailersissa pari videota niille jotka eivät vielä tiedä mistä tässä on kyse :-)

edit. ilmestyy muuten samana päivänä kuin GTA Chinatown Wars, ensi viikolla voisi ennakkotilata vaikka molemmat ^^
 
Vastaus: Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Melkein unohdin laittaa ennakkotilauksen menemään, thehutista irtoaa hintaan £13.73 + 0.99 postikulut joka on kyllä uskomattoman halpa hinta uutuuspelille. Toivottavasti saavat noita varastoon jo alkuviikosta, ei malttaisi odottaa liian pitkään julkaisupäivän jälkeen.

Aika vähäiselle näyttää kiinnostus tätä(kin) peliä kohtaan täällä, no toivottavasti saadaan jotain eloa tähänkin ketjuun kunhan ihmiset saavat pelin käsiinsä.
 
Vastaus: Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

No huh, tämä tuli ihan puskista ja täytyy sanoa että mielenkiintoiselta vaikuttaa. Meni ostoslistalle justiinsa.
 
Vastaus: Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Olen ehtinyt muutaman tunnin pelata ja aivan sairaan koukuttava peli. Jälleen kerran sulka DS:n hattuun, niitähän rupeaa tässä olemaan...

Jos tasoloikka ja puzzle - erikseen tai yhdessä - innostaa, on tämä pakkohankinta. Toiminta muuttuu ajoittain aika hektiseksi kun pitäisi samaan aikaan mättää vihuja ja olla puzzlen kimpussa :)
 
Vastaus: Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Tänään tämä viimein saapui ja vähän aikaa kerkesin testaamaan, täytyy kyllä sanoa et todella kovalle vaikuttaa. Näyttää vaan sille että joutuu heti päivittämään noi puzzle-maailman mittaristot isommiksi, tuntuu että aika meinaa aina loppua kesken sillä puolella. Parin päivän päästä osaa sanoa paremman mielipiteen pelistä mutta kyl tää ainakin vaikuttaa just niin kovalle pelille kuin mitä oletin.
 
Ylös Bottom