Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Se on VGA-ulostulo. Jotta saisit toiselta laitteelta kuvan näkymään läppärisi näytöllä, pitäisi siinä olla jonkinlainen videosisääntulo.
En usko, että on edes kalliitakaan. Joudut keksimään boksillesi jonkin muun näytön.Jaahas, onko siihen mitään halpoja "muuntajia"?
En usko, että on edes kalliitakaan. Joudut keksimään boksillesi jonkin muun näytön.
Ulkoiseen näyttöön totta kai saa, koska niissä on nimenomaan sisäänmenoja. X360:ssä on kuvalle ja äänelle ulostulot, joten ne vaativat kaverikseen sisäänmenot.Kyllä sen tohon toiseen LCD-näyttöön kiinni sain mutta kun ei ole mun niin on usein käytössä... :/
Jotain muuntimia saattaa olla, mutta edelleenkin tarvitset jonkin näyttölaitteen, jossa on HDMI-sisäänmeno. Tietokoneen - olipa kyseessä läppäri tai pöytäkone - näytönohjaimissa on lähes poikkeuksetta pelkästään ulostulo.Onkohan mitään sellasia kaapeleita joilla saisi tuosta perus boxin liitännästä HDMI:hin? Ja onkohan se HDMI näissä kannettavissa sellainen että sen kautta saisi?
Videokaappauslaitteisto yleensä tuppaa lisäämään niin paljon viivettä, että pelaaminen on lähes mahdotonta. Ei niitä yksinkertaisesti ole tarkoitettu "virtuaalimonitoreiksi".
Eli ihan aikuisten oikeasti kannattaa unohtaa kaikki kikkailuvaihtoehdot ja suosiolla hankkia ihan oikea näyttö.