Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Kokeile Googlen Stadia Pro -jäsenyyttä kaksi kuukautta ilmaiseksi

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja P33RO
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

P33RO

Artikkeli- ja arvostelutoimituksen päätoimittaja
Ylläpitäjä
Googlen pilvipelipalvelu Stadia tarjoaa kahden kuukauden Pro-kokeilujakson kaikille halukkaille. Tarjolla on yhdeksän ilmaisnimikettä, kuten Destiny 2: The Collection, GRID ja alustan yksinoikeuspeli Gylt.

Alla ohjeet kuinka testiin voi hypätä mukaan:


Käy sivustolla Stadia.com kirjautuaksesi sisään
Lataa Stadia Android- tai iOS-sovellus
Pelaa televisiolla (Chromecast Ultran ja peliohjaimen kanssa) tai tietokoneella tai Chrome OS -tabletilla omistamallasi (HID-yhteensopivalla) USB-peliohjaimella tai hiirellä ja näppäimistöllä
Pelaa wifi-yhteydellä jollakin tuetuista Android-puhelimella


Stadia%20header.jpg


Ilmaisjakson aikana ostetut tuotteet jäävät käyttäjälle, ja niitä voi pelata vaikka päättäisi Pro-tilauksen. Myös olemassa olevat asiakkaat saavat seuraavat kaksi kuukautta ilmaiseksi. Tilausjakson jälkeen palvelu maksaa 9,99 euroa kuukaudessa, mutta tilauksen voi päättää milloin tahansa.

Google muuttaa nykyisen maailmantilanteen takia resoluution oletusasetuksen 4K-tarkkuudesta teräväpiirtoon. Näin yhtiö pyrkii vähentämään verkon kuormitusta.


Lue juttu sivustolla...
 
Ylös Bottom