Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Kuution eri ohjaimet?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Bootlegger
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Bootlegger

New Member
Mitäs eroa on tuolla Indigo-nimisellä ohjaimella verrattuna originaaliin ohjaimeen? Vai ovatko samoja?

Ja minkäslainen Wavebird on verrattuna originaaliin ohjaimeen (siis tuntuma, onko viivettä ym.)?
 
"Ja minkäslainen Wavebird on verrattuna originaaliin ohjaimeen (siis tuntuma, onko viivettä ym.)?"

Ja tuntuuko nappulat/tatit paremmilta, vai onko tuo Wavebird vain kopio originaalista ilman johtoa?
 
Wawebird on kopio alkuperäisestä ohjaimesta, ilman johtoa ja ilman täristintä.Viivettä ei ole. Varsin kätevä jos asuu koirankoppia suuremmassa kämpässä.
 
Wavebirdistä sen verran, että se todellakin on KOPIO alkuperäisohjaimesta miinus tärinä ja johdot. Se toimii aivan yhtä täydellisesti; todella upea langaton ohjain, joka toimii pidemmältäkin!

Olen muuten tässä vertaillut konsolieni ohjaimia ja tullut siihen tulokseen, että Cuben analogitatti on ihan omaa luokkaansa. Todella tarkka ja hyvä tuntuma! Muuten ohjaimessa olisi kyllä hieman parantamisen varaa.
 
Miten paljon tärinöiden puute Wavebirdillä mielestänne häiritsee täydellisen pelikokemuksen saavuttamista?
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan feldon
Miten paljon tärinöiden puute Wavebirdillä mielestänne häiritsee täydellisen pelikokemuksen saavuttamista?
Ei tippaakaan, päinvastoin. Mikäli joudun pelaamaan joskus johdollisella ohjaimella, säädän yleensä siitäkin tärinät pois. Tottumiskysymyshän tämä täysin on.
 
Silmiin kantautuneiden kommenttien mukaan tuuletus toimii ihan kelvokkaasti mutta muuten ohjain on kakkoslaatua - ei pärjää Nintendon omille ohjaimille.
 
Mistäs suomalaisesta liikkeestä noita lisäohjaimia ja muita lisätarvikkeita saa edullisimmin ostettua?
 
Ylös Bottom