Vastaus: Marvel Vs Capcom 3 [PS3]
Tämä peli tuli yllättäen hankittua. Tappelupelien kuluttajana kuulun siihen kategoriaan joka kyllä tykkää tappelupeleistä, mutta pelin kesto yksinpelinä jää muutamaan tuntiin, combojen opetteluun ei jää mielenkiintoa. Kuitenkin kavereiden kanssa mätkintä on suosittua niin tullut sitten aina tasaisin väliajoin hankittua joku tappelugenrenkin peli.
Peli on hyvin toteutettu. Grafiikat ja gameplay on hyvää ja mitään bugeja ainakaan huhtikuun alusta alkaen (kun ostin) ole ollut, peli toimii täydellisesti koko ajan. Nettipeli toimii myös moitteettomasti. Ongelma on perus tappelupelin ongelma minunkaltaiselleni pelaajalle: sisällön ns. vähyys. Arcade-mode on lyhyt (viiteen kertaan nyt läpi pelattu) joten oma mielenkiinto on ollut netissä. Netissä on aika monentasoista pelaajaa löytynyt ja itsellekin syntyi hieno 6 voiton putki joten taso ei ole liian ainakaan liian kova ensimmäisillä rankeilla netissä.
Tappelupelien satunnaiskuluttajalle pelin tiivistäisin yhteen lauseeseen: Erittäin hyvä (+bugiton/lagiton) tappelupeli omassa konteksissaan (pieni sisällön määrä, genrelle ominaista)