Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Sensible Soccer -klassikon henkinen seuraaja Sociable Soccer saavutti vihdoin Steamin Early...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jaakkimo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
J

Jaakkimo

Guest
Sociable%20Soccer%201.jpg


90-luvun alussa ilmestyneen Sensible World of Soccerin henkinen jatko-osa Sociable Soccer on julkaistu Steamin Early Access -palvelussa.

Alkujaan Kickstarterissa rahoitusta hakenut Sociable Soccer jäi tuolloin kauas kaivatusta 300 000 punnan tavoitteestaan. Nyt pallottelu on saatu Tower Studios -julkaisijan avustuksella sellaiseen kuosiin, että Early Access -version julkaisu on mahdollista. Kotimainen Combo Breaker -studio työstää peliä yhteistyössä Sensible Soccerinkin luoneen Jon Haren kanssa.

Sociable Soccer ei jää rannalle surkuttelemaan ainakaan akuutin sisällönpuutteen vuoksi. Mukana on yli tuhat joukkuetta, 30 000 pelaajaa, 67 liigaa ja turnausta sekä tietysti paikallinen moninpelitila. Myös verkko-ottelut potkaistaneen käyntiin lähitulevaisuudessa.

Parinkymmenen euron hintaan kaupiteltava Sociable Soccer on tarkoitus julkaista PC:n lisäksi myös konsoleille. Ajankohdaksi on uumoiltu vuoden 2018 ensimmäistä puoliskoa.

Lue sivustolla...
 
Ylös Bottom