Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

X-Files kesällä SubTV:llä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Luckyman
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Luckyman

Well-Known Member
Alkaa ma 30.5
Maanantaisin ja tiistaisin klo 22.00,
Sunnuntaisin 22.45 (12.6. alk.)
2.tuotantovuosi jatkaa 26.7. alkaen

AMERIKKALAINEN SCIFISARJA. Vuonna 1993 FBI:n salainen agentti, salaliittoteorioihin ja yliluonnolliseen uskova Fox Mulder ( David Duchovny ) sai parikseen skeptisen tutkijan Dana Scullyn ( Gillian Anderson). Kaksikon oli määrä saattaa loppuun X-Filesiksi nimetty projekti ja loppu onkin viihdehistoriaa! Salaiset kansiot nähdään Maikkarin jälkeen nyt ensi kertaa Subtv:ssä, ja tarina alkaa aivan alusta. Tämä scifisarjojen nykyklassikko pyörii Subin kesässä kolmen jakson viikkovauhdilla.

TUOTANTO: Twentieth Century Fox

Itse missasin nuo alkupään tuotantokaudet maikkarilla, mutta nyt on loistava tilaisuus nekin nähdä. Ainakin 1. ja 2. kausi näyttäisivät tulevan kesällä.

Hieman vanha uutinen, mutta laitetaan topikki aiheesta pystyyn.
 
Vastaus: X-Files kesällä SubTV:llä

Hieno homma! Minunkin on aika tutustua tähän sarjaan tässä vaiheesa paremmin, ja sattuikin sopivasti, että sarjan näyttäminen aloitetaan alusta. Voisiko joku sarjaa kauemmin tiirannut vihjasta, mitkä kaudet ovat näitä paremmasta päästä olevia?
 
Ylös Bottom