Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Maickkeli
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Poistithan ne isommat kuvat sieltä? Koska ei se tosiaan niitä isompia sinne siirrä. Pelissä näkyy se paidan koko, mikä siellä isoissa paidoissa on se resoluutio?
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Poistithan ne isommat kuvat sieltä? Koska ei se tosiaan niitä isompia sinne siirrä. Pelissä näkyy se paidan koko, mikä siellä isoissa paidoissa on se resoluutio?
Joo poistin ne isot sieltä ensin. Ja Team importin jälkeen katsoin edit modessa niin oli se huonompi laatu käytössä, mutta peli oli silti laittanut sen 1024 reson paidan sinne 2048 joukkoon. Omituista..
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Mites Master League sujuu teillä? Ite en oo vielä(kään) alottanu,pelannu vaan yksittäisiä matseja.
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Mites Master League sujuu teillä? Ite en oo vielä(kään) alottanu,pelannu vaan yksittäisiä matseja.

Mun kausi Ranskan kakkosliigassa päättyi sijalle 17. Tuli pykälää paremmasta seurasta tajousta tauon aikana, mutta jäin Valenciennesiin. Myin turhat pelaajat pois ja hommasin junioreita ja vapaita agentteja tilalle. Nyt tiimi on paremmassa iskussa ja uusi kausi alko voitolla. Siitä on hyvä jatkaa. Pitäs varmaan jotain tulostakin alkaa tulemaan jo ettei käy hassusti. Kai siinä potkut voi saada?
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Mä en sitä Espanjan kakkosliigaa tunnu löytävän mistään paketista... Pääsarjat löytyy vaikka kuinka monesta

Niitä kyllä löytyy että se mukamas pitää maksaa jostain tuotteesta että saa sen sivun näkymään mistä sais vihdoin ja viimein ladata sen Ja sitä enne tulee noin 15 sivua mainoksia.
Yks option file missä on KAIKKI ja otan sen yhden liigan siitä...
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Valencialla eka kausi läpi. 20 min, Super Star ja -1 Game Speed, jossain vaiheessa tiputin vaikeustason Top Playerille ja nostin Game Speedin 0.

Onnistuin niukasti nappamaan neljännen sijan ennen Sevilla ja Villarrealia. Sen sijaan Atletico Madrid, Real ja Barca olivat koko kauden ihan omissa luvuissa. Barca lopulta voitti mestaruuden tasapisteissä Realin kanssa ja Atletico oli kaksi pistettä perässä. Messi voitti maalipörssin ja oli liigan paras pelaaja.

Europelit on tosiaan vähän helpompia ja onnistuin Valencialla pääsemään aina Europa Leaguen finaaliin, mutta siellä Leicester oli pilkuilla parempi. Kovan vastuksen antoi finaalissa ja itse en onnistunut käyttämään paikkoja.

Kauden aikana etsin sitä parasta taktiikkaa joukkueelle, koska halusin pelistä vähän dynaamisempaa kuin 4-3-3 tarjosi Valencian materiaalilla. Päätin kaivaa omasta muistista nostalgia mielessä Valencian menestysvuosien taktiikan. 4-2-3-1, silloin oli tietenkin David Albelda ja Ruben Barraja keskikentän pohjalla, Vicente & Angulo laidalla ja Aimar 10-paikalla sekä Carew kärjessä. Tämä muutos tuotti tulosta myös nyky Valenciassa ja sain otettua pelaajista parasta irti. Burak Yilmaz paukutti 25 maalia ja pelasi erinomaista target-pelaamista, Halilovic(Barcan superjunnu) oli kuin uusi Aimar ja laidoille löytyi montaa hyvää vaihtoehtoa. Dani Parejo tiputettiin keskikentän pohjalle yhdessä Real Madridista hankitun Kovacicin kanssa, joten pallo liikkui molemmilta hyvin vaikka ei niin paljon ole puolustusosaamista kuin Albelda & Barraja kaksikolla.

Puolustuksessa Mangala, Garay ja Diego Alves maalilla hoitivat omaa päätyä. Vasen pakki Jose Gaya (84 ovr) on jo pelin kuudenneksi paras laitapuolustaja OVR mukaan ja oikealla oleva Joao Cancelo valittiin La Ligan kauden joukkueseen.

Kesällä myytiin Nani ja muutama rotaatiopelaaja, tilalle tuli kasa nuoria lupauksia 71-74 ovr kanssa. Kaikille pelaajille onnistuin saamaan jatkosopimuksen, joten ensi kauden suhteen näyttää hyvältä. CL-karsinnassa pitää selvittää AC Milan, joten ei ihan helpoin tehtävä. Pari maajoukkuetta heitti vielä tarjouksen pöydälle ennen kauden alkua ja valitsin niistä Argentinan, siellä odottaa kauden jälkeen sitten MM-kisat Venäjällä.

Jos toisella kaudella pystyisi myös nappamaan CL-paikan La Ligassa ja kehittämään pelaajia. Sitten voisikin myydä parhaat nuoret pelaajat pois eli Jose Gayan ja Halilovicin. Niiden taustalta voi sitten nämä uudet nuoret starat nousta parrasvaloihin.
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Mulla on esim Portugalista Sporting Benfica Porto ja Braga neljä suurinta joukkuetta ne (14?) Muuta joukkuetta voi hyvinki laittaa sillä huonommalla laadulla.

Samoin se Espanjan kakkos liiga sieltäkin on 4 joukkuetta

KAIKKI MUU ON KUNNOSSA...
Eilen muokkasin ne Portugalin muut paidat niin että ne on siinä koossa kun Omppu sanoi että pitäis olla niin menis peliin... (1024x1024) Silti siellä edelleen loppuu jostain syystä tila. Kolmelta joukkueelta puuttuu siinä liigassa vielä Logot ja Peliasut.
Plus se Liga Adelante edelleen osalta joukkueista. Huomasin että ne pitää siirtää käsin sinne koska jos vaan lataa sen .bin tiedoston kuten esim Valioliigan kohdalla niin jostain syystä edellee luulee että se on se isompi paita...
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Managereita ei saa myöskään olla liikaa, taisin joutua poistaa niitä kuvia myös.
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Viikolla on peliin tullut uusi päivitys, jonka mukana osa pelaajista on saanut päivitetyt naamat ja lisäksi uusia kenkiä ja muuta pientä sälää. Varmasti myös jotain pientä säätöä on pelin koodiinkin samalla tehty. Sitä juhlistamaan on myös nyt aloitettu sisäänkirjautumiskampanja, joka kestää ensin viikon sunnuntaihin 6.11. asti. Joka päivä kirjautumalla MyClubin puolelle saa 10 000 yksikköä rahaa, joten nyt jos koskaan kannattaa peli käynnistää joka päivä!

Itsellä tulee melkein päivittäin muutenkin pelattua matsi taikka pari myclubia, joten sopii enemmän kuin hyvin, että saa ilmaista rahaa! Tänä syksynä on muotoutunut aika ironinen joukkue käyttöön, kun pelaajia on siunaantunut eniten juurikin omasta suosikista Barcelonasta ja myös "symppaamastani" Tottenhamista. Laskettakoon se Gareth Balekin tuohon Spursin porukkaan mukaan ja tänään napsahti myös Vincent Wanyama keskikentän pohjalle luutimaan! Nyt mennään siis tällä tavalla:

----------------------------Handanovic--------------------------------
---Sergi Roberto---Koulibaly-----------Jardel-----------Guerreiro--
-------------------------------------Wanyama------------------------
-------------Iniesta---------------------------------------------------
---Bale--------------------Andre Gomes------------Krohn-Dehli----
------------------------------Ben Yedder-----------------------------

Penkiltä sitten mukaan vielä Muslera, Luisao, Sergio Escudero, Sankhare, Walters, Dele Alli, Fernando Torres...

Handanovic, Sergi Roberto, Iniesta ja Bale pelaavat fitness palautusten ansiosta tässä vaiheessa kaikki pelit, koska ovat niin tärkeitä pelaajia ja joukkueen taso vaatii heidät kentälle, mutta muuten rotaatio pyörii jollakin lailla melkein joka ottelussa.
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Mites nää nykyset huippujuniorit?Miten esim.kehittyvät tässä 2017-versiossa??

Tuli pelattua Liverpool-Barcelona ja Everton-Liverpool. Barca voitettiin 2-1 ja Evertonin kans Liverpoolia vastaan tasapeli.
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Se on mielenkiintoista että vaikka maalivahdit on tähän peliin tehty melko hyviksi niin silti aivan kuten oikeastikin aina joskus tulee maaleja laukauksilla minkä ei pitäisi mennä sisään. :)
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Se on mielenkiintoista että vaikka maalivahdit on tähän peliin tehty melko hyviksi niin silti aivan kuten oikeastikin aina joskus tulee maaleja laukauksilla minkä ei pitäisi mennä sisään. :)

Niimpä. Simple as that.

Juventuksella mestaruus. Ken haluaa aloittaa?
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Pienensin Argentinan ja Belgian paidat 1024 kokoon, mutta vain Argentinan paidat meni sinne pieniin (S) paitoihin. Se on pakko johtua siitä joukkueen .bin-tiedostosta, että mitä sinne on määritetty.

Toivottavasti tällä viikolla jo tulisi PesWorldilta jo ne pienemmät paidat niin voisi laittaa kaikille joukkueille ne käyttöön niin mahtuu lähes kaikki paidat peliin eikä tarvitse poistaa stadion- ja managerikuvia. Ne on kuitenkin itselleni ihan kiva lisä ML:aan, niin ei niitä viitsisi poistaa.

Edit. Onko joku tutustunut Pesgamingin ketjussa oleviin Eurooppalaisiin CL/EL joukkueisiin, onko laatu kunnossa?
http://www.pesgaming.com/showthread.php?t=100756
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Kylläpä on ollut viime aikoina tuo myclubin pelaaminen kivaa, kun alkaa joukkuekin olemaan sitä tasoa, että joka paikalle löytyy laadukas pelaaja! Tietenkin tähän lisänä joka päivä sunnuntaihin asti jaettava 10k ilmaista rahaa, niin mikäs tässä on pelaillessa, kun tili vaan lihoo joka päivä. Sen verran sukan varressa jo rahaa, että päätin kaksi palloa ostaa tänään, kun on viimeinen päivä noita nykyisiä erikoisagentteja ja toisesta napsahti Diego Perotti :) Kyllä tässä vaiheessa kelpaa 83 overallin LWF erittäin hyvin! Vasemmalle laidalle leveämpää rotaatiota Krohn-Dehlin kanssa ja nyt voi penkiltä pudottaa Jonathan Waltersin pois, eli joukkueen laatu vain kasvaa ja laajenee :)
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Pienensin Argentinan ja Belgian paidat 1024 kokoon, mutta vain Argentinan paidat meni sinne pieniin (S) paitoihin. Se on pakko johtua siitä joukkueen .bin-tiedostosta, että mitä sinne on määritetty.

En usko että on tuosta kiinni, koska ku pienensin nuo, niin mulla oli ne kaikki jo siellä isoissa paidoissa, kunnes tila loppui. Siksi aloin pienentämään. Sen jälkeen ne on siirtyneet aina pieniin paitoihin.

PS. Paidat ei vaikuta stadioneihin ja managereihin, niille on oma naurettavan pieni (83kpl tms.) rajoitus.
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Veikkausliiga joskus PESiin?

Hehehe dominaattori-Klubi,Hämeen jengit ja Pohjois-Suomikin? :D
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

No nyt jumittu ekan kerran PES 2017:sen Master League (kun oli ladattu patchit)..no eipä se meno Liverpoolilla kovin kummosta ollu.
 
Vastaus: Pro Evolution Soccer 2017 - Control Reality

Kolme asiaa on pistänyt silmään sen lokakuun päivityksen jälkeen, kaksi ensimmäistä huomasin jo heti ekassa pelissä ja sen jälkeen päässyt niitä tarkkailemaan tarkkaan. Itselleni ne olivat isoja asioita, jotka paransivat peliä entisestään.

1) Pelinopeutta on hienosäädetty. Pelaajien liikeettä pallon kanssa oli hidastettu ja syötöt ei ole enää niin raketteja gamespeed 0:lla. Nyt pelaajien animaatio sekä liike on paljon hitaampi, kun kuljettaa palloa pelkällä vasemmalla tatilla. Se oli ennen todella typerän näköistä ja hankala pelata, kun sitä ylimäräistä liikettä oli niin paljon. Nyt voi nauttia hyvästä juoksunopeudesta, mutta hitaampi kuljetus sekä syöttely tekevät pelin rytmistä vielä parempaa.

2) Maalivahteja on myös hienosäädetty. Ennen ne lukittuivat todella voimmakkaasti korkeisiin vetoihin ja torjuivat jopa todella lujia vetoja yläpesistä, mihin maalivahdit eivät oikeasti pystyisi. Nyt pystyy manuaalivedoilla jopa saamaan sen kaukovedon maalivahdin taakse, eikä se aina torju sitä. Lisäksi niitä animaatioita on hiottu, eivät niin sanotusti hyppää enää siitä vedosta ja näytä siltä, että torjuisi jopa metrin ohi vetoja. Vaan nyt pikemminkin venyttävät niukasti vetoon kuten oikeasti niin se näyttää paljon luonnollisemmalta ja sulavammalta.

3) Europelit ei ole enää helpompia kuin liigapelit. Tästä ei ole täyttä varmuutta, kun olen päivityksen jälkeen pelannut vasta 3 UCL-peliä. Milan ja Arsenal kuitenkin antoivat todella kovan vastusksen eikä nyt saanut enää helposti vaan vyöryttää hyökkäyksiä vastustajan päähän ja maalit ei tullut enää niin ilmaiseksi.

Nyt seuraavaksi sitten saisi tulla normaalit keskitykset hitaammiksi sekä korkeammaksi niin ei aina tarvitsi keskittää sen korkeusmodifiointi-nappulan kanssa. Lisäksi ihmiset sanovat, että keskitykset ja puskut on todella OP. Voin vaan kuvitella minkälaista se on ihmisillä netissä, kun roiskivat vaan keskityksiä apujen kanssa ja pallo on aina hyökkääjän päässä.
 
Ylös Bottom