Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

State of Play - Sonyn peliuutisia web-lähetyksenä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JTahti
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
  • Tunnisteet Tunnisteet
    ps4 ps5
Onko porukka jo kesälaitumilla kirmaamassa vai miksi ei hypejuna jyllää viestien muodossa? :)

Eli puolenyön aikaa alkaa. Tarjolla voi olla varsin herkullinen kattaus.

Odotan jotain suurta yllätystä. Uusi PS käsikonsoli?
Veikkaan, että isoin juttu tuossa state of playssä tulee olemaan Wolverine gameplay. Tuskin paljon sen kummempaa saadaan. :D
 
Onhan noita huhuja vaikka mitä uudesta God of Warista (ei Kratoksen peli) ja muuta joten katsotaan. Jos kaikki huhut pitäisi paikkansa tästä tulisi isoin SoP koskaan.
 
Onko porukka jo kesälaitumilla kirmaamassa vai miksi ei hypejuna jyllää viestien muodossa? :)

Eli puolenyön aikaa alkaa. Tarjolla voi olla varsin herkullinen kattaus.

Odotan jotain suurta yllätystä. Uusi PS käsikonsoli?
Enpä muistanut edes että se on jo tänä yönä, toivotaan että on herkullinen kattaus.
 
Ei näitä nykyään muista ja aina ennenkin katsellut seuraavan päivän uutisista ja linkeistä ne kiinnostavimmat videot. Ennen wanhaan olisi voinut valvoakin näiden takia mutta en edes silloin kokenut sen arvoisena kun en jaksa koko lähetyksiä katsoa. Nykyään vielä vähemmän.

En osaa edes sanoa pitäisikö tuolta jotain odottaa tai muistaa olevan tulossa? Wolverinen gameplay kyllä kiinnostaa nähdä jos sitä näyttävät.
 
Lähetystä voi katsoa esimerkiksi Playstationin viralliselta Youtube-kanavalta keskiyöstä alkaen. Luonnollisesti lähetyksen voi katsoa myös jälkikäteen parempana ajankohtana.
 
Viimeisimmät Sonyn tapahtumat ovat olleet pettymyksiä, joten en enää lankea samaan ansaan hypen kanssa. Wolverinen gameplay näytti erinomaiselta!
 
Kovaakin kovempaa oli nähdä pelikuvaa tulevasta God of War-pelistä, harmi ettei julkaisuajankohdasta saatu mitään tietoa. Mielenkiintoista on nähdä tarinaa toisesta näkökulmasta.
 
Viimeksi muokattu:
Oli hyvä State of Play, varmaan taas niille jotka ylihypettivät itsensä paha pettymys.
-Wolverine näyttää hauskalta, ja on loppuvuoden eniten odotettuja pelejä.
-En tappelupelien ystävä ole, mutta kovan vihollisjoukon Tokoniin esittelivät.
-Tomb Raider viivästyi ensi vuoteen, mutta eipä tuo haittaa, kun syksy on täyteen pakattu. TR näyttää ihan hyvältä.
-Until Dawn 2 kelpaa, vaikka ilmeisesti onkin eri kehittäjä.
-GoW spinoffista en alkuun ollut innoissaan, mutta pelikuva oli vakuuttava, tarpeeksi erillainen aiemmista GoWeista ja sai kiinnostumaan tarinallisesti mihin Laufey on joutunut.
 
Wolverine näytti muuten hyvältä ja hurmeiselta MUTTA missä irtoilevat raajat jne? Todella missattu ominaisuus. Näyttää todella tyhmältä, että veri vaan lentää kun hutkii menemään mutta mitään muuta ei sitten tapahdukaan. Tämä saattaa olla ihan deal breaker mulle. Sen verran häiritsee silmää. :D
 
Piti ihan omaan kirjanpitoon aloittaa uusi sivu mihin laittaa muistiin 2027 tulevia pelejä kun upea Lara saadaan kuvaruutuun. Until Dawn 2 ja Stuntman Hollywood näytti todella mielenkiintoiselta, meni heti listalle. God of War oli vähän siinä ja tässä kiinnostaako.

Kyllä huomas että marras-joulukuulle ei yhtäkään julkaisua, kaikki kyllä tietää miksi.
 
Wolverine ja Tomb Raider kiinnostava, Stuntman ehkä.. Gow... hmm, kaunis mutta eihän tomb raiderissakaan pelata esim. Laran veljellä ja sitten vielä pelle kuutio ängetty Jar Jar Binksiksi peliin, plääh.
 
Wolverine näytti muuten hyvältä ja hurmeiselta MUTTA missä irtoilevat raajat jne? Todella missattu ominaisuus. Näyttää todella tyhmältä, että veri vaan lentää kun hutkii menemään mutta mitään muuta ei sitten tapahdukaan. Tämä saattaa olla ihan deal breaker mulle. Sen verran häiritsee silmää. :D
Oli tuossa videossa yksi kohta, jossa jalka meni irtipoikki säären kohdalta, mutta kieltämättä hyvin vähäistä oli ja tuo mättäminen näyttää tehottomalta.
 
Trailereita katseltu jälkilähetyksenä.

Fiilikset:
  • Tomb Raider näytti hyvältä ja kiinnostaa niin pirusti. Shown isoin valopilkku.
  • Olin ollut vähän pimennossa Onimusha: Way of the Swordista, mutta tämähän oli oikein kivan näköistä Slice 'n Dice samuraitoimintaa. Hyppäsi odotuslistalla paljon korkeammalla, kuin mitä oli aikaisemmin.
  • Rayman Legends Retold yllätti positiivisesti. Olen pelannut pelin läpi aikaisemmin. Peli oli hyvä jo silloin vuosia sitten, mutta miksi tämä nyt näyttää jotenkin niin paljon paremmalta. Oli siellä jotain uutta sisältöäkin.
  • Periaatteessa Dune: Awakening kiinnostaa, koska Dune maailmana on niin hieno, mutta kun peli on avoimen maailman selviytymispeli, niin en ole ihan varma onko tämä kuitenkaan ihan omaan makuun.
  • Control Resonantista pitäisi varmaan olla enemmän innoissaan koska Remedy ja Suomi, mutta en jaksanut pelata ensimmäistäkään osaa läpi, joten aika varauksella täytyy tämän kanssa mennä.
  • Sitten ehkä shown isoin yllätys. Stuntman -sarja tekee paluun. Fast and Furiousin ikoninen Supra ruutuun, sitten Miami Vicen valkoinen Ferrari, KITT ja vielä DeLorean. Tämä stunttimies ilmoittautuu palvelukseen.
  • ILL näytti hyvällä tavalla brutaalilta ja kammottavalta - jopa groteskilta. Kyllähän tällainen kauhu kelpaa.
 
Viimeksi muokattu:
Ylös Bottom