Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Täytyy yhtyä tuohon. Taitaa V-Rally huristella ainakin grafiikkojen puolesta herra McRaen GBA-pärinöiden ohi. Pelattavuus kuiteinkin ratkaisee.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Leo Stenbuck
V-Rally 3 näyttäisi olevan minusta hienomman näköinen, mutta nämä nyt ovat vasta ensimmäisiä kuvia, joten vielä ei voi sanoa mitään. Ja sitten vielä, miten on juuri sen pelattavuuden laita.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan tilt
Jollakin muotoa pettymykseksi osoittautunut TOP gear GT on estänyt minua ostamasta autopelejä GBA:lle. Poikkeuksena voidaan tietenkin mainita Mario Kart, joka onkin nyt kaikin puolin erilainen autipeli.
Niin, ja paras.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Esa Mäkijärvi
Jooh ei se Top Gear ollut mikään kovin hyvä, mutta tässä on varteenotettava vaihtoehto GBA-ajopelifaneille näitä uusia rallipelejä odotellessa:
- http://pocket.ign.com/reviews/16299.html
- http://www.makiil5.pp.fi/gtacr_topi.htm
- Esa
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan tilt
Salasanat ovat minustakin GBA-peleissä varsin häiritsevä tekijä. Kerran istuessani pitkällä junamatkalla, kaivoin GBA:ni esiin, ja aloin nakuttamaan Spider Man- Mysterio´s Menace-peliä. Käynnistettyäni pelin tajusin etten voinut jatkaa siihen mihin jäin. Kaikki salasanat ovat pelin ohjekirjassa, joka on pelin kotelossa, joka on kotona hyllyssä.
Jes.
Ja eikun Mario Kartia koneeseen![]()
Oi niitä aikoja kun NES:lläkin ainoa vaihtoehto oli joko salasana tai jos ei pelissä ollut salasana-"tukea", niin sitten pelattiin peli läpi siltä istumalta, kun ei muutakaan vaihtoehtoa ollut.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Guardian Viper
Heh, ennen salasanat olivat se ainoa pelien jatko-keino. Nykyään voi pelin tallentaa kasetille tai muistikortille... näin se tekniikka kehittyy, ystävät hyvät![]()