
Nimi: Date Everything
Kehittäjä: Sassy Chap Games
Julkaisija: team17
Alustat: PC, PS5, Switch, Xbox series X and S
Lajityyppi: Romance, Visual novel
Julkaisu: 17.6
Date Everything is a sandbox dating simulator set in the comfort of your own home, featuring 100 fully voice acted datable characters! Let the romance flow between your bed, smoke alarm and…*checks notes* Overwhelming Sense of Existential Dread?
tätä peliä odotin aikalailla ja olin harmissani kun peli myöshästyi mutta pakko sanoa että hyvää kannatti odottaa kyseessä on nimittäin todellinen huippu peli, jos on visual novellit ja romance pelit lähellä sydäntä. tässä pelissä on myös kaikkien aikojen kovin voice casti mitä on varmaan koskaan peleissä nähty, koska pelin Lead Designerina häärii itse Ray Chase joka on saanut kaikki Frendinsä mukaan. tämähän on siis peli jossa voit dettaila 100 eri hahmoa mutta jokainen hahmo on oma objektinsa. se easter eggien määrä tässä on ihan älytön. otetaan vaikka esimerkki että jos dettailet/keskustelet TV:n personaa hän alkaa heittää kuuluisia one linereita tai jos vaikka kirja persoonaa dettailet hän alkaa sitten latomaan tuttuja eepoksia ja muuta ja alatte yhdessä kirjoittamaan kirjaa. jokainen hahmo on loistavasti tehty ja varsinkin jos tuntee noita voice actoreita ja actressejä niin sitä parempi.
tuosta voi tosiaan katsella pelin castiä niin siellä on about joka ikinen tunnettu voice actor ja actress pelissä mukana hahmona

Date Everything! (Video Game 2025) - Full cast & crew - IMDb
Date Everything! (Video Game 2025) - Cast and crew credits, including actors, actresses, directors, writers and more.

Launch trailer
arvostelut

Date Everything! Reviews
Date Everything! is rated 'Strong' after being reviewed by 40 critics, with an overall average score of 81. It's ranked in the top 17% of games and recommended by 80% of critics.

peli tosiaan peli nauttii 97% overwhelming positive scoreja steamissä joten porukka todellakin tykkää.
Viimeksi muokattu: