Sellaisen erittäin positiivisen havainnon saatoin tehdä, että tässä ilmeisesti on "Console-only" Crossplay, jonka perään itkin Battlefield 6 ketjussakin aiemmin. Todella outoa, että siinä ei ole vaikka on kallis Premium peli. Tässä_toivottavasti nyt sitten kai on ja nykyään ilmaisessa Siegessä myöskin on.
Tämä tarkoittanee "reilumman kokemuksen" lisäksi myös sitä, että konsoliversiossa huijaus on aikalailla nolla poislukien vempeleet, joita paskahousut laittaa konsolin ja ohjaimen väliin kumoamaan rekyyliä. Varsinkin Siegessä on tietokoneella huijaus lähtenyt ihan lapasesta, että todellakin onni varsinkin siinä pelissä, että Console Only crossplay löytyy. Bäffy kutosessa sitten saattaa käydä niin, että konsolipelaajat on huomarttavasti todennäköisemmin PC-huijarien armoilla kuten mm. Warzonessakin, jossa pakotetaan samaan lobbyyn PC kanssa.
Toinen seikka, josta ainakin itse olen ihan tyytyväinen: Hiirtä ja näppistä ei konsolilla tueta. Jotku on ehkä tästä pahoillaan, mutta minusta jos haluaa pelata hiirellä, niin pelaa sitten vaikka tietokoneella. Siinä on nyt kuitenkin siinä vaiheessa jo konsolipelaamisen "rento peliasento" menetetty kun laittaa M&KB tulille.
Kolmas juttu: Preload, joka on kohtalaisen iso kötkäle on nyt linjoilla ja latautumassa, koska haksahdin tuohon 9 € Pre-order pakettiin. Sitä en osaa sanoa, että onko ilmainen jo ladattavissa? Vai tarviiko se "omistaa" ennen kuin on_ja ei voi omistaa ilmaiseksi ennen kuin tiistaina. Joku muu voisi ehkä kokeilla ao. linkkien kautta ja kertoa.
Näytä liitetiedosto 19615
Delta Force is back! The iconic series returns as the definitive free-to-play modern team-based tactical shooter and featuring three distinct gameplay modes: large-scale PvP warfare, intense extraction shooter action, and a remake of the legendary Black Hawk Down campaign.
www.xbox.com
Moderni tiimipohjainen taktinen ammuskelupeli parhaimmillaan
store.playstation.com