Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Elokuvasuosittelut ja muu leffakeskustelu

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ulukai
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tuli viimein katsottua Gladiator 2. Oli lojunut pari kuukautta tuossa hyllyssä, saimpahan vihdon katsottua. Blu-ray formaatti siis.
Vähän yllätyin kuinka hyvin viihdyin lopulta. Sen verran paljon negaa olin kuullut, että odotukset ei ollut kovi korkealla.
Pari seikkaa kun vain jättää huomioimatta niin kokemus paranee huomattavasti (mm. Pedro Pascal, Paul Mescal näyttää vanhalta, muutama huono areena tappelut, idiootit keisarit jne). Ei tietenkään yllä ensimmäisen tasolle, mutta ei tämä nyt mikään ihan paska ollut, olen kyllä katsonut huonompiakin jatko-osia. Kokonaan eri keskustelu on sitten se että oliko tälle(kään) jatko-osalle oikeasti mitää tarvetta :D
 
Viimeksi muokattu:
Alien Romulus

Tuli tämä mattimyöhäsenä katsottua. Se kannatti. Paras Alien elokuva helposti. Näyttelijät vetivät hyvin, tarina oli kiinnostava ja elokuva sai jopa aikaa pelon ja inhotuksen tunteen, jota harvoin enää kokee elokuvissa. Ehkäpä voisi antaa uudelle Alien-sarjalle myös mahdollisuuden, vaikka olen huono katsomaan sarjoja.
5/5
 


Action-fanit korvat hörölle. Hong Kong -legenda Yuen Woo-ping on palannut tekemään vielä yhden kung-fu eepoksen. Blades of the Guardians saa tänään ensi-illan jenkeissä ja toivottavasti tulee tänne piakkoin. Kovaa toimintaa ja huimaa spektaakkelia koko rahan täydeltä. Jopa Jet Li on saatu eläkkeeltä mukaan pieneen rooliin, jossa mies tekee luultavasti uransa viimeisen ison toimintakohtauksen.

Lämmin suositus kaikille tämän lajityypin ystäville.
 
Ylös Bottom