Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

eri lajityypeille/genreille omat alueet, nykyinen Pelit osio on yhtä tuskaa.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja foghorn
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

foghorn

Member
avatkaa jokaiselle Lajityypille tai ainaki esim. Kilpa-ajo-, Urheilu-, Tasohyppely-, Toiminta-, Rooli- ja Seikkailupeleille omat alueet.
nyt tuon Pelit osion seuraaminen on yhtä tuskaa.

edit: Rooli- ja Seikkailupelit alue voisi ehkä olla yhdistetty, niinku DC- ja PS2fin:ssä on.
 
Ei tosiaan! Sitten pitäisi aina katsastaa kaikki alueet seuratakseen keskustelua. SE olisi tuskaa!
 
Itsekin suosin sitä, että yhtä aluetta vilkaisemalla näen mihin kaikkiin ketjuihin on vastattu jne.

Ja minustakin tuollainen jaettu systeemi = tuska :)
 
Se ois ihan turhaa, mutta ei tuskaa. Mä valitsen aina aloitus sivulta "Lue uusimmat viestit", sillä pysyy hyvin mukana, eikä tarvitse selata.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Slash80
Mä valitsen aina aloitus sivulta "Lue uusimmat viestit", sillä pysyy hyvin mukana, eikä tarvitse selata.

Jep.
 
Jepjep.. Itse ainakin luen vain Cube- ja GBA-puolet, joten jos tuota "hae kaikki viestit" ei saa säädettyä mitenkään, tuskin tulen sitä koskaan käyttämään.
 
Perhana ei mitään gernejakoja. Tuo PS2fin on täysin selaamiskelvoton ja sen takia pitääkin aina hakea vain uusimmat viestit ja vastata niihin.
 
Ja lisäksi jos jako tehtäisiin genreihin, useilla alueista olisi ainakin vielä tässä vaiheessa melko hiljaista. Ja ainahan jos tarvitsee etsiä jostain tietystä pelistä, BBS:stä löytyy mainosbannerin alta aina se haku-linkki.
 
PS2FIN:in boardillahan tämä ominaisuus on.

Meillä sama ei ainakaan vielä ole ajankohtaista, koska käyttäjiä meillä on aika vähän ja keskustelufoorumi tulisi vain entistä hiljaisemmaksi.

Hakutoiminnolla löytyy kätevästi eri pelejä / sarjoja käsittelevät ketjut.

- Esa
 
Kaipaisin vielä sitä ominaisuutta, jolla pääsee suoraan lukemaan uusinta viestiä, eikä tarvitse mennä topicin eka sivulle ja siitä valita viimeinen sivu. Hitaalla yhteydellä ei oikein nappase, latailla ekaa sivua, vain sen takia, että saa valita sitten sen viimeisen sivun.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Slash80
Kaipaisin vielä sitä ominaisuutta, jolla pääsee suoraan lukemaan uusinta viestiä, eikä tarvitse mennä topicin eka sivulle ja siitä valita viimeinen sivu. Hitaalla yhteydellä ei oikein nappase, latailla ekaa sivua, vain sen takia, että saa valita sitten sen viimeisen sivun.

"Viimeisin viesti" sarakkeessa oleva keltainen nuoli, kiidättää sinut viimeiseen vastaukseen.

Sekä esimerkiksi seuraava otsikko:

Avatarit tulleet takaisin - mikä on tyylikkäin? ( 1 2 3 4 ... Vika )

Niin klikkaamalla "vika", pääset viimeiselle sivulle.
 
Ylös Bottom