Niinkuin tuossa Silicon Knights -uutisessa ei olisi ollut jo tarpeeksi, Factor 5 on ilmoittanut ettei enää kehitä pelejä GameCubelle.
linkki uutiseen
linkki uutiseen
Viimeksi muokannut moderaattori:
Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Jyyki
Factor 5 sanoo ettei se kehitä pelejä millekään tämän sukupolven konsolille.
Arvailuahan Factory 5:n tulevaisuus on, kun tämä ilmoitus koskee vain Cubea. Cubelle olisi kyllä vielä pelejä ehtinyt tehdä. Silti, jos Factory 5:n pääfokus olisi tulevaisuudessakin Nintendon koneet, olisivat he varmaan siitä ilmoittaneet. Siksi otsikko tuskin on harhaan johtava.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Justin Bailey
Btw. ihan väärinkäsitysten estämiseksi tuota otsikkoa voisi muuttaa todellisuutta vastaavampaan suuntaan..
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Hex
Arvailuahan Factory 5:n tulevaisuus on, kun tämä ilmoitus koskee vain Cubea. Cubelle olisi kyllä vielä pelejä ehtinyt tehdä. Silti, jos Factory 5:n pääfokus olisi tulevaisuudessakin Nintendon koneet, olisivat he varmaan siitä ilmoittaneet. Siksi otsikko tuskin on harhaan johtava.
Minusta tuo on lähinnä tyhjänpäiväinen tokaisu. Senhän voi sanoa huoletta silti tarkoittamatta mitään.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan pijokela
Tuon Lionmanin löytämän artikkelin alaotsikko on: "Rogue Squadron III studio says it is 'excited' about Nintendo's upcoming consoles.", joten on tämän threadin otsikko aika pahasti metsään, jos tuohon GameSpotin artikkeliin on luottamista. Voisi olla vaikka "Factor 5 ei enää tee pelejä GameCubelle".