Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

GameCube VGA-näyttöön.. Bokseista ja kaupoista.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja TheUser
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

TheUser

New Member
Juu, eli pitäisi saada GC näkymään normaalilla PCn CRT-näytöllä komponenttiliitännällä, mutta kuinka? Asiaa jo pidemmän aikaa tutkittuani/harkittuani olen päätynyt tällaiseen Mayflashin tuotteeseen:
http://www.gameyeeeah.com/xb010-multi-vga-box-av-svideo-vga-yuu-to-pc-monitor-palntsc-p-148.html
Nuo Mayflashin uudet vga-boksit, siis ne pienet ja sievät palikat, eivät käsittääkseni tue tuota 480i:tä, jota GC kuitenkin ymmärtääkseni enimmäkseen laittaa ulos.. Siksi ne eivät käy.
Uskoakseni tämä multi-purpose VGA-box tukisi täysin GC:n komponenttisignaaleja ja kaikki toimisi. Ongelmaksi jääkin ostopaikka.. Play-Asiasta tuote on loppunut jo joulun aikoihin, täydennystä tuskin on tulossa kun niitä ei vieläkään näy. EBaysta olen tätä boksia metsästänyt, mutta ongelmana on vain järjettömät postimaksut.. Nyt siis kaipaisin joko muita keinoja kuinka saan GCni näkymään näytöstä, tai hyviä vinkkejä mistä tällaisen tuotteen hankkisin, luotettavaa ja suomeen postittavaa nettikauppaa siis tarvitsisin. Jossa on tietty varastossa tämä tuote. Miten tämä itse Gameyeeeah? Onko kellään kokemuksia?
 
Vastaus: GameCube VGA-näyttöön.. Bokseista ja kaupoista.

itsellä sama juttu, pitäis saada gamecube lcd-näyttöön, ilmottele jos löydät toimivan ratkaisun, migatus@mbnet.fi
 
Vastaus: GameCube VGA-näyttöön.. Bokseista ja kaupoista.

Minulta löytyy sitten ylimääräisenä semmoinen Redant- merkkinen vga-boksi jos jollakin olisi sellaiseen tarve.
 
Vastaus: GameCube VGA-näyttöön.. Bokseista ja kaupoista.

Ajattelin tota samaa, mutta taidan jättää väliin ja hankin uuden lcd-telkkarin.
Katoin yks päivä kuitenkin noita bokseja, joilla pystyy kytkee gc:n -> tietokoneen näyttöön ja löysin tällasen:

http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=27598 (tämä käy ainakin wiihin ja varmasti gamecubeen, kun tukee tota 480i signaalia)

Tuolla on jotain muitakin:
http://www.verkkokauppa.com/ (TV/Video/Hifi / Oheislaitteet / Videoprosessorit/Skaalaimet), mutta suosittelen ite tota edellä mainittua boksia, koska sen ainakin luulis toimivan. Noi muut ei välttämättä toimi siinä, jos haluaa kytkeä gc:n tietokoneen näyttöön.
 
Ylös Bottom