Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Halo Infinite

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Aphex
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Etsin Xboxilla (SX) manuaalisesti peleihin päivityksiä, ja jo esiasennetulle 280mb Halo Multiplayerille löytyi 26gt päivitys jota lähti tuosta lataamaan.
 
Täälläkin lähti lataus nyt pyörimään. Jos vaan millään on tänä iltana ladattu, niin sen tietää että huomenna väsyttää töissä. :D
 
Taitaa olla sen verran juustoa latauksissa, niin taida tänään viittiä edes yrittää. Huomenna sitten.

Jep, miljoonat pelaajat yrittää samaan aikaan saada tuota ladattua. Ei tule olemaan helppoa. Ja mitäpä tässä kukaan FOMOa potemaan, kun kyllä se ruuhka varmasti laantuu jossain vaiheessa ja kaikki pääsee kyllä pelaamaan. Malttia vaan.
 
Joo ihan oman netin täydellä kaistalla näyttää valuvan tännekin päin hyvää tahtia. :)
Jos puhut totta olet fiksu, mutta pahoin pelkään että yrität huijata jotta muutkin lopettaisivat lataamisen? Jolloin sinun lataus latautuisi nopeammin? (Ei pahalla).
:D Varmasti paljon latausajat nopeutuu yhdellä käyttäjällä vaikka täällä kaikki muut foorumilaiset lopettaisi latailun.
 
PC vaatimukset.

FEQfbLpX0AQ6REW
 
Tässä on parhaillaan menossa kenties videopelihistorian suurin "volume test" mitä tulee tähän lataamisasiaan ja sen jälkeen koeponnistetaan pelaamisasia. Lataamisen osalta ei todellakaan huonolta näytä: Tuutin täydeltä tulee Haloihanuutta sisään. Ja meitä on ehkä satoja tuhansia varovaisesti arvioiden. Miten edes mahdollista, i dunno. Mutta hyvin se Mikkis vetää tämän latausinfran kanssa! :cool:

Lähipäivinä luetaan uutisista pelaajamääräennätyksiä...

Sitten vielä, jos se pelaamisinfra selvitytyy tästä ryysiksestä? Peukut pystyy! Näin testaajana ehkä himpun verran epäilyttää, mutta haluaisin olla väärässä...
 
Jos puhut totta olet fiksu, mutta pahoin pelkään että yrität huijata jotta muutkin lopettaisivat lataamisen? Jolloin sinun lataus latautuisi nopeammin? (Ei pahalla).
Mä en oo ihan niin epätoivonen kuitenkaan.. xD

Edit: Jos olis ollu stoorista maistiainen tyrkyllä, niin sitten olis joutunu laittamaan lataukseen heti. Toi monari ei itteäni niin kummosesti kiinosta, että sen takia viittis hötkyillä.
 
Viimeksi muokattu:
Kai jokainen ymmärtää että tässä on Esports-peli, joka yrittää haastaa:

- CS
- Overwatch
- Valorant
- Rainbow Six
- Fortnite

Eli itse odotan lähes täydellistä kokemusta jos peli aikoo ottaa paikan 1.FPS pelinä. Siksi peli on myös ilmainen. Koska Esports.
 
Kai jokainen ymmärtää että tässä on Esports-peli, joka yrittää haastaa:

- CS
- Overwatch
- Valorant
- Rainbow Six
- Fortnite

Eli itse odotan lähes täydellistä kokemusta jos peli aikoo ottaa paikan 1.FPS pelinä. Siksi peli on myös ilmainen. Koska Esports.
Mitä ymmärrettävää tässä on? Käynnistät pelin ja hyppäät pelaamaan moninpeliä. Ei siinä tarvitse sen enempää mitään eSportsia miettiä. Tai sitä onko peli kaikkien FPS pelien ykkönen vai ei.
 
Tarkoitan että panokset ovat todella kovat. Halo haluaa ottaa paikan 1.fps pelinä, esports ja minusta siihen on mahdollisuudet jos moninpeli on vähintään maaginen.
 
Ylös Bottom