Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Echo
Onko se ihan tavallinen perus RPG (exp. ja hp/mp systeemit) vai jokin kaavoista poikkeava. Jos on, niin millä tavalla?
Juu, kyllä se on ihan pelkkä seikkailupeli, mutta ei aivan perinteinen sellainen. ICO:ssa on paljon tasohyppelymäisiä piirteitä, esim. kiipeämistä sekä hyppelyä, lisäksi pelin alussa pitää pelastaa joku tyttö, jota pitää kuljettaa ympäri mestoja ja suojella pahoilta "möröiltä". Peli näyttää aivan uskomattoman kauniille, mutta harmi vain että se taitaa ilmestyä vasta ensi keväänä.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Bandicoot
Olen ymmärtänyt, että kyseessä ei ole RPG vaan adventure. Muttei kuitenkaan mikään "perus adventure". Loistavat grafiikat ja mystinen juoni...
Kyllä se Eurooppaan pitäis tulla, mutta vasta joskus ensi vuoden alussa.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan THUG
Joo.IGN:än tyypit pitivät ainakin 9.4 pisteen arvosta.Tuleekohan peliä edes eurooppaan?Toivotaan että tulee siinä olisi taas yksi huippunimi PS2:lle lisää.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan THUG
Joo.IGN:än tyypit pitivät ainakin 9.4 pisteen arvosta.Tuleekohan peliä edes eurooppaan?Toivotaan että tulee siinä olisi taas yksi huippunimi PS2:lle lisää.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Hardman
Oli miten oli, ei pärjää FFX:lle jonka pitäisi myös ilmestyä vuoden 2002 ensimmäisellä puolella.![]()
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Everlast
Ico on lyhyt, mutta todella kaunis ja kekseliäs peli, joka toivottavasti saadaan Eurooppaan ensi vuoden alkupuolella.
Tätä on kuvailty Prince of Persia tyyppisenä virityksenä, joka on aika lähellä totuutta. Icosta tulee iso ennakko ja haastattelu PL2:n tulevassa numerossa.
mulla on vissiin jotain vikaa ku ei oo save mahdollisuuttaLainatun viestin kirjoitti alkujaan waimo
Joo, kyllähän se RGB-kaapeli auttais. Mullakin on toi USA-versio ja on kyllä PS2:n parhaimmistoa. Ja tosiaan tuli sellainen prince of persia-fiilis päälle kun tätä pelasi, mikä ei ollut ollenkaan huono fiilis.
Graffat ja animaatiot on kyllä omaa luokkaansa. En ole sulavampaa hahmoanimaatiota ikuna nähnyt. Kaikki vesi- ja valoefektit ovat todella kauniita. Peli on tosiaan aika lyhyt ja juoni melko lineaarinen, mikä ei innosta pelaamaan uudestaan tätä peliä läpi. Mutta loppujen lopuksi sanoisin, että oli hyvä ostos siitä huolimatta. Jos haluat pelata "erilaista" peliä, hanki ICO.
Ja niistä videopätkistä sen verran ettei ne tee oikeutta tälle pelille yhtään.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan THUG
Joo.IGN:än tyypit pitivät ainakin 9.4 pisteen arvosta.Tuleekohan peliä edes eurooppaan?Toivotaan että tulee siinä olisi taas yksi huippunimi PS2:lle lisää.