Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Kannattaako hankkia alkuperäisiä pelejä Tallinnasta?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja jkh
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

jkh

Member
Olen menossa Tallinnaan viikonloppulomalle muutaman viikon kuluttua ja kun kotona on PS2 ajattelin että kannattaako Tallinnasta hankkia tuomisina alkuperäisiä pelejä?

Ovatko ne siellä edullisempia verrattuna Suomen hintoihin? Mistä alkuperäisiä pelejä kannattaa etsiä, ilmeisesti ainakin suurista tavarataloista esim. Stockmann, mutta onko Tallinnassa myös oikeita pelikauppoja?

Ja vielä selvyydeksi, haluan todella alkuperäisiä ja virallisia pelejä, en muita!
 
Kävin juuri tallinnassa ja tavaratalossa katselin hintoja ja muistaakseni ps2 peli GTA : Vice city maksoi uutena 899 Viron kruunua ja jotkut pelit olivat 999 kruunua.Paljonko ne sitten on euroissa sitä en tiedä.
 
899.00 EEK
Estonia Krooni = 57.4564 EUR
Euro
1 EEK = 0.0639115 EUR 1 EUR = 15.6466 EEK

999.00 EEK
Estonia Krooni = 63.8476 EUR
Euro
1 EEK = 0.0639115 EUR 1 EUR = 15.6466 EEK


www.xe.com
 
Joskus 95-98 mitäköhän tuo nyt olis ollu satuin löytämään luultavasti Tallinnan ainoan aitoja pelejä myyvän pelikaupan. Eipä tuolla kovin halpaa sillon ollut kun muistaakseni maksoin PC:n Blade Runnerista nelisen sataa markkaa.
 
Vastaus: Kannattako hankkia alkuperäisiä pelejä Tallinnasta?

Onko kellään hajua mikä on pelien hintataso nykyään Tallinassa.?

Huomenna menossa poikkeemaan
 
Vastaus: Kannattako hankkia alkuperäisiä pelejä Tallinnasta?

Onko kellään hajua mikä on pelien hintataso nykyään Tallinassa.?

Huomenna menossa poikkeemaan
Viime viikolla tuli käytyä ja en huomannut kovin suuria eroja pelien hinnoissa suomeen verrattuna. Ainakaan siinä ainoassa pelikaupassa, joka sataman läheltä löytyi.
 
Vastaus: Kannattaako hankkia alkuperäisiä pelejä Tallinnasta?

Juu ittekki tuli käytyä ja kaikille tiedoks että ei sieltä kanata pelejä hommata. Kalliimpaa ku suomessa. Tallinna on ainoastaa viina varten tai sitten tietenkin kulttuuria.
 
Ylös Bottom