Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Kelpaisiko 1000+-tallennuspaikan muistikortti?

Esa Mäkijärvi

KonsoliFIN Alumni
http://www.cubefin.com/uutiset/uutiset.php?id=159
--
Vaikka Nintendon aiemmin vahvistama Memory Card 251 on vasta ehtinyt kauppoihin, niin Gamefront.de ja Gamesarefun.com ovat jo ehtineet reportoida, että Nintendolta on tulossa jällseen uusi virallinen versio GameCuben muistikortista.

Tämä uusi versio sisältää kaikkiaan yli neljä kertaa enemmän tilaa kuin MC251 (1.019 muistipaikkaa) ja se julkaistaan tietojen mukaan elokuussa Japanissa.

Lisää tästä pian.
--

No siinäpä vasta muistikortti! Hinnasta ei tosin mainita mitään ja jos tämä tosiaan on totta, niin aika huono homma Nintendon kannalta, että tämä tieto pääsi vuotamaan juuri kun MC251 on julkaistu jenkeissä.

- Esa
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan DemonWithin
Miten monelle pelille tuossa Cuben "tavallisessa" muistikortissa on tilaa? Siis noin suunnilleen...


Rogue leader vie 3 blockia joten noin 19 Roguen savea mahtuu.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan jaukkis


Joo ja fifa world cup vie järjettömät 49 blockia, joten niitä mahtuu kortille noin 1. :mad:

Mutta FIFA on paskaa, joten sitä ei lasketa. ;)

Urheilupelit tuppaavat viemään koko muistikortin jos niitä haluaa tosissaan pelata, mutta muut tosiaan vievät huomattavasti vähemmän.

Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Pepto


Mitäs veikkaatte hinnaksi?

Abouttia rallaa 50-100 euroa. Hyvin todennäköistä, että osuu noin suureen haarukkaan. :)

- Esa
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Esa Mäkijärvi


Mutta FIFA on paskaa, joten sitä ei lasketa. ;)

- Esa

Mä en kyllä ymmärrä tätä kun porukka vihaa tota FIFAa. Mun mielestä se nimittäin on ihan törkeen hyvä fudispeli, kun sitä oppii vähän pelaamaan niin 2 vs 2 matsit on aika herkkua.
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Ylös Bottom