Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
No miten on porukalla toimiiko PSN vai ei? Minulla ei toimi ja ei ole toiminut 4-6 päivää![]()
Niin mutta tarkoitinkin että toimiiko nyt?Jos yhtään vaivautuu ketjua lukemaan niin eiköhän tuo melkoisen selväksi tule..?
Ketjun otsikossakin on aika vahva vihje. Eli ei toimi, eikä ole virallista arviota siitäkään, koska taas olisi järjestelmä luotettavasti käytössä.No miten on porukalla toimiiko PSN vai ei?
Nyt alkaa kaikki hakkeripoppoot tehdä kepposia, että kaataavat PSN heti uudestaan kun se tulee takaisin toimintaan, ihan vain näyttääkseen että se on vieläkin niin jumalattoman aukollinenUnohtakaa haaveet pelaamisesta vuonna 2011 Playstation Networkissa
![]()
Puhuinkin yleisesti, kai niitä nyt muitakin hakkereita on kuin nuo Anot.
Varmaan huomais jo tuosta oman kirjotuksen yläpuolella olevasta ketjuotsikosta..
EDIT: Rixa ehti ensin
Koska nyt on tämä kauheus tapahtunut ja tulee varmasti vielä uudestaan tapahtumaan - ehkä jopa pahempana - niin suosittelen NYT kaikkien varmuuskopioimaan konsolinKuitenkaan osa tesitä ei nyt tee konsolilla mitään, niin helposti pitäisi tuon käydä.
En usko hetkeäkään, että näillä tapahtumilla olisi ollut MITÄÄN tekemistä korttienne kohtalon kanssa. Jos PSN:n kokoisesta palvelusta olisi korttitietoja vuotanut, niistä olisi todellakin tiedotettu laajasti jo aikaa sitten.
Toisaalta luulisi kyllä Luottokunnan olleen tuossa tapauksessa aika paljon isompaankin kasaan ihmisiä yhteydessä. Yleensä kun vähänkin isompi läjä vuotaa maailmalle niin ei siinä edes epämääräisiä haamuveloituksia odotella vaan suositellaan pistämään kortti samoin tein sulki.Itse vahvasti uskon korttitietojeni vuodon juuri psn:n vuoksi tulleen
Eihän sitä koskaan tiedä mitä ne vielä keksivätJos saan kysyä, niin mitä sä tolla tarkotat? Eihän ne tiedot mihkää hävii jos sun vehje ei oo yhteydessä muuhun maailmaan?
I'm afraid there is no new information. We are still working around the clock and will update here and at PlayStation.Blog.Europe : Your daily fix of PlayStation news from across the SCEE region
Twitter hetki sitten.
Mielenkiintoista nähdä, kuinka tämä korvataan PSN-käyttäjille. Microsofthan paikkaili aikoinaan Liven joulukaatumisia Undertow'lla: Microsoft hyvittää Live-ongelmat Undertow'lla - Uutiset - XboxFIN.