Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Klassikkoropellus The Witcher pistetään kauttaaltaan uusiksi puolalaisstudio Fool's Theoryn toimesta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Jaakkimo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Jaakkimo

Turboahdettu uutishirvi
Ylläpitäjä
CD Projekt Red on paljastanut työstävänsä uusioversiota The Witcher -rooliseikkailustaan.

Alkujaan vuonna 2007 julkaistu ja trilogian aloittanut The Witcher aiotaan tehdä uusiksi kauttaaltaan hyödyntäen Unreal Engine 5 -pelimoottoria. Noituri-kehittäjäveteraaneistakin koostuva Fool's Theory -studio on kehityskaaren alkuvaiheessa, joten valmista ei ole tulossa vielä aikoihin. Kyseessä on Canis Majoris -koodinimellä kulkenut projekti taannoisesta CD Projektin jättipaljastuksesta.

The Witcher Remaken lisäksi luvassa on vielä kokonaan uusi The Witcher -trilogia sekä The Molasses Floodin kehittämä toinen Witcher-nimike, koodinimeltään Sirius.

CD Projektin tiedotteen voi lukea täältä.



We're thrilled to reveal that, together with @Fools_Theory, we're working on remaking The Witcher using Unreal Engine 5 (codename: Canis Majoris)!

We want to do this right, so please be patient — it's gonna be a while until we can share more details.
⚔️ https://t.co/6VCAokPgXs pic.twitter.com/ERFOXQrUEP
— The Witcher (@witchergame) October 26, 2022






Lue juttu sivustolla...
 
Viimeksi muokattu:
Ylös Bottom