Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Arz
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]


Mites kattelette noita statsejänne? Kumpi kiinnostaa enemmän: K/D ratio vai WIN/LOSE ratio?
Kertokaas omia statsejänne!
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]


Mites kattelette noita statsejänne? Kumpi kiinnostaa enemmän: K/D ratio vai WIN/LOSE ratio?
Kertokaas omia statsejänne!

Parempi kun jätetään tilastotiedon syöttäminen vähemmälle. Ainoa mikä kiinnostaa on voittaminen ja vain voittaminen. Peli-ilta on täydellinen kun siihen on päästy vahvalla tiimityöllä ja osaavan taisteluparin tukemana.
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Parempi kun jätetään tilastotiedon syöttäminen vähemmälle. Ainoa mikä kiinnostaa on voittaminen ja vain voittaminen. Peli-ilta on täydellinen kun siihen on päästy vahvalla tiimityöllä ja osaavan taisteluparin tukemana.
Juurikin näin! Aivan sama onko se K/D ratio 10-0 jos turpaan tulee!
Eilen oli joku random ulkomaalainen taistelupari kaverina, mutta osasi kyllä hommansa hämmästyttävän hyvin ja useasti oltiinkin se joukkueen/pelin paras tiimi :D
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Joo ite pelaan tätä Moh:warfighteriä Pc mutta kait se on samanlainen peli eli eikö tässä pelissä voi valita tuolle eri ukoille pisloja erinlaisia?, Paljon tässä pelissä on maksimi leveli ja tässä prestigeitä?, Ja nuista hahmoista, että onko ihan sama minkä maan sotilaalla pelaa?
Eipä muuta :D
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Itse pelailen melko aktiivisesti iltaisin. :)
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Mitkäs on porukan lempiaseita classia kohti?

Itselläni ehdoton suosikki Assaulterille: HK 416 (ensinmäinen ase).
-Muutamalla unlockilla todellinen tappo vehje pienellä rekoililla pitkällekkin matkalle.

Heavy Gunnerilla ei ole suosikkia, koska classia tulee käytettyä vähän, todella vähän. Jos olisi pakko valita suosikki, olisi se varmaan M240L.

Point-manilla onkin jo tiukempi valinta, mutta kyllä se on AK-103 Spetsnaz.
-Korkea fire-rate, eli lähitaisteluissa aivan maaginen
- Sopii pelityyliini
- Ei huono kuitenkaan pitemmille matkoille.

Spec-Opsilla ehdottomasti MP7.
- Erinomainen lähitaisteluase, tehoaa joten kuten vielä pitemmillekkin matkoille.
- Käytän lähinnä Team Deathmatchissa tai Novi Gradissa.

Sniper-classilta tietenkin Tac-50, ei tarvitse perustella uskoisin niin.

Olisiko jollain tarkempaa tietoa miten käyttää apachea tehokkaasti?
Taisi tänään olla jo 12 kerta tällä viikolla, kun tuo tupsahti Point-manilla Little birdin jälkeen, mutta ei sillä kyllä tule kuin 1-3tappoa... kun taas fireteam buddy pistää menemään.
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Tänään saapui tänään tämä peli tännekin ja Boxille tuli hommattua. Kaveriksi voi lisäillä gamertag: RS180000
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Onko kukaan ei-Limited Edition -omistaja löytänyt DLC:tä PS Storesta?

Itse en löydä, en sitten millään ja alkaa pikkuhiljaa tuo kaupallinen tiedote servulta uloslennon yhteydessä ottamaan päähän :mad:

EDIT:
Johan löytyi! Piti osata mennä Storen päävalikosta -> 'Games' -> 'PS3 Add-ons'. Searchilla ei löytänyt lainkaan (kaikki mahdolliset hakusanat tuli kokeiltua) eikä myöskään menemällä 'MOH:Warfighter Full Game' ja valitsemalla sieltä 'Add-ons'.

Loisto pätkä softaa tämä uusi Store!
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Hyviä matseja sai vetää porukalla, kiitos niistä. Vastapuolelle heittäessä jotenkin turhauttavaa, kun randomi taistelupari pelaa jotain ihan omaa henkilökohtaista saavutuksen metsästystä tai jspn. Pitäisi pysyä pelimuodossa ja olla siellä missä tarvitaan miestä ovelle. Hieno peli, mutta jotta tästä pääsee todella nauttimaan, vaatii se käytännössä osaavan suomipartyn. Helpoiten se tie onnistuu KonsoliFIN-platoonin kautta, johon kaikki ovat tervetulleita: KonsoliFIN - Platoons - Battlelog / MOHW
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Mikäs vikana kun yritän lataa the Huntia niin pyytää pojoja vaikka ennakkotilattu Limited Edition hurisee koneessa?
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Mikäs vikana kun yritän lataa the Huntia niin pyytää pojoja vaikka ennakkotilattu Limited Edition hurisee koneessa?

En tiedä teetkö jo näin, mutta EA neuvoo boxaajia seuraavasti:

"NOTE: Medal of Honor Warfighter Limited Edition players on the Xbox 360 should not purchase the map pack from the Xbox Live Marketplace. Instead, Xbox 360 players should select the Zero Dark Thirty news item in the Multiplayer Menu in order to freely download Zero Dark Thirty as intended."

Lähde:
Medal of Honor Warfighter: Zero Dark Thirty DLC FAQ

Täytyy muuten kyllä yhtyä mielipiteisiin Home Runista, kerrassaan aivan mahtava pelimuoto! Aluksi oli jonkinasteisia taktiikkavaikeuksia kun oli tottunut siihen, että jos munaa, pääsee hetken päästä takaisin radalle. Se että toista mahdollisuutta ei tule, saa toimimaan totaalisen erilailla kuin normaalisti. Lisäksi se tuntuu automaattisesti ruokkivan taisteluparien välistä yhteistyötä sillä siinä missä muissa pelimuodoissa kunnollisen pelikaverin saaminen on enemmän tai vähemmän harvinaista, tätä pelatessa ei ongelmia ole ollut. Vai voisikohan tuon kääntää siten, että Home Runia pelaa ylipäätään erilainen porukka?

Hauska huomio on myös, että Home Run on yksi niistä harvoista pelimuodoista joissa (ainakaan minulle) ei ole väliä montako pelaajaa servulla on. Eilen oli vallan hienot 2vs2 -matsit muita pelaajia odotellessa. Taktiikka vain hiukan muuttui, mutta muutoin oli ihan yhtä viihdyttävää menoa kuin täydelläkin servulla. Tosin omalla tyrimisellä oli huomattavasti raskaammat henkiset seuraukset kun tiesi, että oman mokan jälkeen taistelupari jäi yksin.

Anyway, IMO Home Run yksinään tekee tästä ostamisen arvoisen! :)
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

8,8 €:lla nappasin paikallisesta pelikaupasta. Onko konsolifinissä vielä tätä peliä pelaavia? Jos löytyy täysi-ikäistä peliseuraa niin lisätkää.
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

14.90€ ja tuli napattua mukaan. PS3 puolella taistellaan.
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Suap lissäillä jos aikuista peli seuraa tosin mikitöntä vailla. ps3 on koneena. Ja miten muuten pääsee kfin platooniin ja mitä virkaa niil tokeneilla? Meikä on vielä aivan pihalla :) ai nii ja ei oo kaikkia mappeja ostin vaa perus pelin
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Monipeli on tässä todella viihdyttävä. Pitääpä jossain vaiheesssa taas laittaa KFIN-mätöt tulille.
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Tässä olisi nyt pikainen tuomio:

Yksinpeli on ihan hyvä mutta kuitenkin se olisi vaatinut lisää kehittämistä. Oma tiimiläiset menevät välillä eturintamaan vaikka takana olisi vielä vihollisia. Tarina olisi kaivannut enemmän yhtäläisyyttä sillä jotenkin tällä hetkellä on sellainen kuva pelin juonesta että olisi leikattu satunnaisia tapahtumia satunnaiseen järjestykseen ja yhdistetty välinäytöksillä. Kuitenkin peli sisältää sellaista kaipaamaani stealhimpaa erikoisjoukkotoimintaa ja takaa-ajo kohtauskin toimi ihan mallikkaasti.

Moninpeli on rautaa. Ainakin ne pelimuodot joita pelasin olivat sellaisia joissa edettiin hitaasti eteenpäin ja tälläistä olen kaivannut pidemmän aikaa. Tiimipariksi sattui yleensä sellainen jonka kanssa tiimityö onnistui. Tässä pelissä on kyllä mahtava aseen kustomointi toiminto, vaikka kaikilla toiminnoilla ei olekkaan vaikutusta niin mukavan laaja muokkaus mahdollisuus on todella iso plussa.

Peli on juuri sitä mitä olen etsinyt pidemmän aikaa, toki muutamaa osa-aluetta olisi saanut viilata runsaasti mutta kuitenkin hinta/laatusuhde on hyvä.


Seuraavaksi täytyy huvinvuoksi vaihtaa erikoisjoukkoa ja katsoa miten pelaaminen muuttuu. Tällä hetkellä olen pelannut SEAL joukoilla.
 
Vastaus: Medal of Honor: Warfighter [PS3/X360]

Auttakkee hölmöä. miten battlelogiin kirjaudutaan? Ilmoittaa että salasana tai tunnus on väärä... Ilmeisesti kyse on salasanasta koska käytin samaa s-posti osoitetta joka lukee siellä mohin valikoissa siinä battlelog mainoksessa. Tietty mäneehän toi ilmankin tuota battlelogia mutta ois siellä 7000 unclaimed xp pojoa ja 138 tokenia käyttämättä. Hyvä että oli se mappipaketti storessa ilmaiseksi. vaikka ihan tavan version pelistä hommasin.
 
Ylös Bottom