Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Mitä konsolipelejä olet vetänyt läpi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Arcane
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Mitä konsoli pelejä olet vetänyt läpi?

En kovin montaa peliä ole jaksanut/osannut vetää läpi asti.

Viimeksi pääsin läpiWiin Dokapon Kingdomin.
Ps1.ellä ainakin Twisted metal 2 on menty joskus läpi ja sekin huijaamalla :P
 
Vastaus: Mitä konsoli pelejä olet vetänyt läpi?

Jännä kysymys, mutta toisaalta kertoo varmaan siitä, minkä pelifirmojen keräämä pelidatakin on jo paljastanut: yhä harvemmat pelaavat pelinsä läpi. Kertoneeko lyhytjännitteisyydestä vai ylitarjonnasta. Luultavimmin tässä näkyy pelaajasukupolviero, minäkin kun tunnen monia ihmisiä jotka aloittavat kymmenen peliä ja niistä ehkä muutaman jaksavat tahkota läpi.

Minä käytännössä pelaan läpi joka ikisen pelin, jonka aloitan. Olen pelannut noin kolmekymmentä vuotta ja sinä aikana on tullut läpäistyä sellainen määrä pelejä, ettei niitä viitsi alkaa sen kummemmin listailemaan. Mutta esimerkin vuoksi pelkästään vuonna 2013 läpi menivät:

The Cave
Lego City Undercover
Toki Tori 2
Little Inferno
Far Cry
Ex Human Revolution
Pikmin 3
Splinter Cell: Blacklist
Rayman Legends
The Wonderful 101
Lego Lord of the Rings
Lego Marvel Super Heroes
The Legend of Zelda: Wind Waker HD
Skylanders: Swap Force
Super Mario 3D World
Tomb Raider

Pääsääntöisesti tuossa, joku yksittäinen saattoi unohtua. Joitakin sellaisia toki on, joita en ole lopettanut mutta sitten pelin on täytynyt olla jo aika huono tai turhauttava, että olen jättänyt sen kesken. Esimerkiksi Phoenix Wright: Dual Destinies on alkanut ihan loppusuoralla pitkästyttää, se kun ei ole ensimmäisen trilogian veroinen. Luigi's Mansionissa kyllästyin aikahaasteeseen, jossa on pienet huoneet täynnä vihollisia ja kuoleminen on jatkuvaa.
 
Hämmentävä kysymys sinänsä tosiaan, että itse käytännössä pelaan aina kaikki hankkimani pelit läpi. Vain muutamia on tullu kokeiltua ja laitettua kiertoon, kun ei ole ollutkaan omaan mieleen. Todella monta peliä tullut siis pelattua läpi. Nykyisin en tosin ole mikään himopelaaja verrattuna moneen muuhun, keskimäärin muutamia tunteja tulee pelattua viikossa ja satunnaisesti sitten vähän enemmän.

Listataan nyt vaikka sitten 2013 läpipelatut pelit:

Hitman: Absolution
Assassin's Creed 3
Tomb Raider
The Last of Us
Gta V
Batman: Arkham Origins
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: Mitä konsoli pelejä olet vetänyt läpi?

Vuonna 2013:

Trine 2
Pixeljunk Shooter 2
Max Payne 3
The Ballad of Gay Tony (GTA4)
 
Vastaus: Mitä konsoli pelejä olet vetänyt läpi?

Vaikka olen ehkä kymmeniä pelejä pelannut, niin läpipeluita en muista kuin seuraavista PS3-peleistä. Mulla oli XBOX aikoinaan ja sillä tuli pelattua opiskeluaikoina tovi jos toinenkin.

- red dead redemption
- mafia2
- lego: pirates of caribbean
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: Mitä konsolipelejä olet vetänyt läpi?

Paljon tullut pelattua, mutta laitetaas jonkunnäköinen lista niistä mitä tulee mieleen vuodelta 2013

Xbox360:
Sleeping dogs
Hitman: Absolution
Bully scholarship ed.

PS3:
Uncharted 1-3
Grand theft auto V
Sly trilogy

Vita:
Uncharted: golden abyss
Sly Cooper: thieves in time
Lego lotr

Ja 2014 eka peli on vitalla Assassin's creed: liberation, minkä sain eilen pelattua läpi
 
Vastaus: Mitä konsolipelejä olet vetänyt läpi?

Niin törkeesti pelejä, joten helpompi tehdä vain 2013 lista:

- Sleeping dogs
- GTA V
- Uncharted Golden Abyss
- Far Cry 3: Blood Dragon
- CoD: Ghosts
- Assassins Creed 4
- The last of us
- Dark souls
- Killzone Shadow Fall
- Tomb Raider
- Metal gear rising
- Hitman absolution
- Dead or Alive 5: Ultimate
- Journey
- Walking Dead season 1

Tuossa nyt mitä tulee mieleen, listasta puuttuu muutama peli.
Enemmän löytyy pelejä hyllystä jotka on kesken tai vielä ihan muoveissa esim: joka ikinen dead space sarjan peli tai Deus Ex HR.
Se on kiva ostaa halvalla pelejä, mutta se on toinen asia onko aikaa pelata niitä. First wörld pröplems
 
Ylös Bottom