Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Mitä valioliiga-joukkuetta kannatatte?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja jenssode
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

jenssode

New Member
Pakkohan tästä on tehdä uusi aihe, eli ken kannattaa mitäkin joukkuetta?
Itselläni on Tottenham Hotspur ollut joukkueeni jo ajalta jolloin Lineker, Hoddle, Mabbut ja tietysti Gazza palloilivat joukkueessa.
Katkerana myönnettäkööt että Arsenal on pelannut tällä kaudella ehdottomasti kauneinta peliä, kun taas Liverpool on tylsin. (sorry Prawn)

Ja niille jotka näkevät Canal+ niin hauskaa viikonloppua! (6 valioliiga ja 2 italian liiga pelin myötä):D :D
 
Ulkomaalaisten seurojen kannattaminen on mieshuoraamista. Sitäpaitsi englannin liiga on vieläpä kovin tylsä.
 
Arsenalin peli on kaunista katseltavaa..
Manukin osaa pelata..
Liverpool on tänä kautena ollut täysi floppi..
Niemi pelaisi Manun maalilla jos Alex olisi soittanut hieman aikaisemmin..
Uusista kyvyistä Rooney ja Milner tekevät tuloaan..
Gazza yrittää saada sopimusta Kiinaan (?)..
Enckelmanin päästämää maalia on vieläkin mahdoton käsittää..
Englannin valioliiga on yksi värikkäimmistä ja myös kovatasoisimmista liigoista..

Minulla ei ole suosikkijoukkuetta.. Haluan vain nauttia hyvästä ja tasaisesta pelistä, ehkä sen takia usein kannatan altavastaajaa ottelukohtaisesti.. Maajoukkueista tietenkin Suomen toivoisin pärjäävän..

Shabanin kommentti ei ole edes vastauksen arvoinen..

PS.omistaisinpa vielä Canalin ettei tarvitsi Sportissa juosta aina lauantaisin.. :)
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Ooz

Enckelmanin päästämää maalia on vieläkin mahdoton käsittää..
Englannin valioliiga on yksi värikkäimmistä ja myös kovatasoisimmista liigoista..

Jep tuo ei unohdu kyllä ikinä! Jos siis samasta maalista puhutaan :)
Mutta jälkitilanteen Enckelman hoiti hyvin!

Valioliiga on ihan jees, tosin nykyään ei oo tullu seurattua niin paljon ku muutama vuosi takaperin. Silloin lempiseurani oli ehdottomasti Arsenal. Koko Euroopasta lempiseurani on Real Madrid, tosin olen kannattanut jo sitä ennenkuin joukkueeseen oli ostettu Figo, Zidane tai Ronaldo! Itseasiassa näistä kolmesta ainoastaan Zidane on ollut rahan arvoinen. Raul on ollut minulle aina se rakkain pelaaja, hän on sentään Realin oma kasvatti!

Anteeksi, tämän piti olla Valioliiga-keskustelu...
 
Joo se maali oli uskomaton eikä sitä edes olis pitäny hyväksyä, koska se ei osunut maalivahtiin vaan meni suoraan maaliin.. Petri hoiti jälkitilanteen hyvin, mutta se kentälle hyökännyt ei.. Luepa seuraava.. vankilaa, pelikieltoa

Yritän itse seurata jokaista liigaa niin paljon kuin kiireiltä ehtii.. Canalia eikä TV1000 ole joten se vaikeuttaa, mutta onneks netti yms. paikkaa vähäsen tilannetta.. Ja Champion Leaguekin jatkuu taas keväämmällä..

Noita kentällä pelaavia jumalia on monia (Kuten Raul), joten jätän niiden listaamisen jollekin muulle.. :)
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Esa Mäkijärvi
Rois-rois-roiskitaan, sanoi englantilainen.

Täällä taas osoitetaan tasoa.

- Esa

Niin osoititkin tasosi, jonka olisit voinut pitää omana tietonasi.. Olet selkeästi seurannut Englannin liigaa NYKYPÄIVÄNÄ.. Sitäpaitsi vaikka Englannin maajoukkue välillä sortuukin pitkään palloon niin valioliigassa pelaavat taitavat ulkomaalaiset, jotka eivät sorru..

Terveisin "pitkää palloa" pelaavat... Ljungberg, Vieira, Bergkamp, Henry, Wiltord, Kanu, Nistelrooy, Veron, Barthez, Desailly, Zenden, Petit, Hasselbaink, Gudjohnsen, Zola, Niemi, Svensson, Pahars, Smicer, Berger, Riise, Baros, Diouf, Dudek, Boa Morte, Inamoto, Van der Sar, Goldbaek, Djorkaeff, Maccarone, Boksic, Smeichel, Anelka ja muut..

PS. enkä ole pelkän brittifutiksen ystävä vaan myös espanja, italia, ranska ja hollanti nappaavat..
 
Jep, kyllä nykyisellään englannin liiga on yksi maailman tasokkaimmista liigoista. Ja omasta mielestäni selvästi mielenkiintoisin! Italiassa ja espanjassa on varmasti vielä taitavempia pelaajia mutta siellä pelataan puolustavampaa peliä kuin englannissa. Sitäpaitsi Italiassa keskittyvät filmaamiseen turhan paljon...

Ja pelaajat ovat sellaisia persoonia joita ei muissa liigoissa ole, pelkästään Oozin nimilista kertoo jo sen, ja tuotahan voisi jatkaa vielä pitkään Beattie, Keane, Beckham, Sheringham, Poyet, Owen, Shearer, Bowyer, Fowler, Robert... mistä muusta liigasta tunnette yhtä paljon pelaajia?

Eikös Shaban ole Arsenalin kakkosmaalivahti? taitaa olla vain katkera kun ei saa peliaikaa... ja syystäkin!
 
Kyl mä eniten Leedsiä kannatan, harmi vaan et ne menee myymään kaikki niitten pelaajat pois. Koht siel ei oo enää ketää jälellä. Kunhan ei Danny Millsiä myy! :)
 
Nyt tulee vihaa niskaan, mutta...
Manchester United ja Blackburn (Damien Duff!)
 
Ylös Bottom