Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Mäksä
Halo(tuli mukana)
Midtown Madness 3(tuli mukana)
Project Gotham racing 2 (suomesta ostettu)
loput on pari sukulaista tuonu ulkomailta.
Amped 2
Wreckless: The Yakuza Missions
WWE RAW 2
Sonic Heroes
Rainbowsix 3
Swat Global Strike Team
Top Spin
Shenmue 2
Crimson skies
Splinter Cell
Mission impossible
NHL 2k4
NBA 2k4
Project Gotham Racing
Rocky
Sega GT Online
Sega GT 2002
Colin Mcrae rally 4
V-rally 3
Dead or Live 3
Transworld Snowboarding
SSX3
True Crime
Moto GP2
Kung Fu Chaos
IHRA Drag Racing 2004
GTA 3
GTA Vice City
Counter Strike
Medal Of Honor: Frontline
eli 33 peliä
joista 1 on ostettu suomesta kaks tuli mukana ja loput ulkomailta ostettu. suurimmaksi osaksi jenkeistä
edit: uusin peli on Run Like The Hell eli 34 peliä yht.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Chip
PGR 1&2
DOA 3
THPS 4
Worms 3D
Prince of Persia The Sands of Time
NHL 2004
Colin McRae 4
Medal of Honor The Rising Sun
NFS Underground
GTA Double pack
Crash Bandicoot The wrath of Cortex
The Sims
Fifa 2004
Burnout 2
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Sivuluisu
Ootko sä Chip ostanut kaikki noi pelit. Jätkällä on varmaan rahaa kun simolla hilloa.
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Sivuluisu
Ootko sä Chip ostanut kaikki noi pelit. Jätkällä on varmaan rahaa kun simolla hilloa.
Ei niin, etteikö kohtalaisen monella BBS:n käyttäjällä varmaan ole kopioituja pelejä (oletan), mutta yleensä sekin porukka tajuaa olla niistä täällä hissukseen.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Chip
en toki. jos olis nuin paljon extraa kun noihin uppoais niin ostaisin kyllä jotain muuta kuin pelejä
![]()
pelien hankinnasta käytiinkin jo täällä mielenkiintoinen "keskustelu".![]()
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Hex
Ei niin, etteikö kohtalaisen monella BBS:n käyttäjällä varmaan ole kopioituja pelejä (oletan), mutta yleensä sekin porukka tajuaa olla niistä täällä hissukseen.
Tosiaan, kopioilla ei pitäisi olla tämän ketjun kanssa mitään tekemistä. Kun piraateista ei ole tarkoitus keskustella missään ketjussa (pois lukien itse ilmiöstä keskustelu), ei myöskään varmasti ole tarkoitus listata omia piraattejaan pelien omistus- ja hankkimisketjuihin.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Chip
kyllä varmasti on, mutta sillä ei ole taas tämän jutun kanssa mitään tekemistä. kyllähän se varmasti on halvempi vaihtoehto..
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Hex
Tosiaan, kopioilla ei pitäisi olla tämän ketjun kanssa mitään tekemistä. Kun piraateista ei ole tarkoitus keskustella missään ketjussa (pois lukien itse ilmiöstä keskustelu), ei myöskään varmasti ole tarkoitus listata omia piraattejaan pelien omistus- ja hankkimisketjuihin.
Järki käteen.
Aika selväksi tuli siinä toisessa ketjussa kuinka alkuperäisiä osa peleistäsi on vaikka mitään et suoraan myöntänytkään. Ihan sama minulle kopioitko pelejä vai et, mutta luulisi olevan ymmärrystä olla niillä elvistelemättä. Tulee vain turhaa liekitystä.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Chip
ei vaan piraateilla ei ole mitään tekemistä tämän jutun kanssa!
RAUTALANKA TAIPUU...
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Hex
Aika selväksi tuli siinä toisessa ketjussa kuinka alkuperäisiä osa peleistäsi on vaikka mitään et suoraan myöntänytkään. Ihan sama minulle kopioitko pelejä vai et, mutta luulisi olevan ymmärrystä olla niillä elvistelemättä. Tulee vain turhaa liekitystä.
Tottakai on. Siitähän ei kuitenkaan ollut kyse. Kun ensin menee möläyttämään jotain 14 pelin "saamisesta" kerrallaan, kysyy miksi peleistä kannattaisi maksaa ja puolustautuu sekoittamalla kaksi eri asiaa, äänitteiden ja softan kopioimisen, on aika selvä ettei kyse ole laillisten tuontipelien omistamisesta.Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Chip
Ei tarvetta elvistellä kun tuonti- ja piraattipeleillä on aika vissi ero.
Menee taas vähän off-topic..tsori![]()