Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

NHL 10 MM-kisat 2010

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Powerful
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Nyt on sitten ensimmäiset tappiot koettu tähän turnaukseen. Ensin Latvia onnistui kaatamaan Kanadan 1-0 ja lähes heti perään tuli nassuun Tanskalta 3-1. Sveitsiltä saatiin sentään voitto väännettyä. Sarjan kärkipaikka pysyi itselläni, koska olen pelannut eniten pelejä.
Turnaushan on nyt siis täynnä, koitetaan pelata kunnialla loppuun.

Ainoa pelini on siis jäljellä Slovakiaa vastaan. Aiheutti kyllä hämmennystä kun liigan ruudulla näkyi, että on kaveri online mutta gamercard väitti offline tilaa. Koitin lähettää viestiä mikä on homman nimi, mutta vastausta ei kuulunut joten joku nhl10 oma lagi varmaankin kyseessä. Onkos muut saaneet Slovakiaa vastaan pelattua? Tai vaihtoehtoisesti milloin Slovakian kaverille sopisi pelata, jos tämän näät. Ei ainakaa viimeksi boksilla ollessani klo. 20.00 aikoihin ollut hänellä yhtään peliä pelattuna. Kannattaa varmaan seurata hieman, että eteneekö hänen osaltaan vai otetaanko joku muu tilalle...
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Onkos muut saaneet Slovakiaa vastaan pelattua?
Itse pelasin Slovakiaa vastaan Suomen pelin jälkeen, peli päättyi Slovakian tiukkaan 1-0 voittoon.

Hieman harmittaa, kun itseltäni on lähtenyt neljä pistettä pois turnauksen keskenlopettaneiden takia. No, ei voi mitään. :)
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Pitäkää vain hyvää tahtia päällä! Zubrulle:

Ne pisteet lähtevät aina kaikilta pois, joten kaikille tasavertainen tilanne. :)
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Jep jep. :) Tuosta Slovakiasta... Todellakin kyllä on totta, että liigassa näyttäisi olevan paikalla, mutta profiilissa offline... Mutta mikä tärkeintä: LIIGAN NÄYTTÖ ON OIKEASSA, ELI KUN NÄYTTÄÄ ETTÄ HÄN OLISI ONLINESSA, NIIN HÄN MYÖS ON! Joten haastakaa vain häntä, jos liigassa näyttäisi olevan onlinessa! :)
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Alkusarja paketissa! Viimeisessä pelissä Kanada kaatoi Slovakian 5-1 ja alkusarjan tilastoiksi muodostuivat näin ollen 9 voittoa ja 2 tappiota. Tästä on hyvä jatkaa kohti pleijareita.

Aktiivisesti vaan muutkin pelaamaan niin saadaan turnaus ohi suunnilleen samaa tahtia aitojen kisojen kanssa :)
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Loistavaa taotao! Todella nopeaa ja asiallista pelaamista, eivätkä taidot olleet hukassa. Tosin joukkue rosteriltaan ylivertainen Venäjän kanssa, mutta kuitenkin. Siitä voi ottaa mallia miten pelataan peli ajallaan!
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Näköjään Sveitsi jättänyt kesken, eli jos joku uskoo aktiivisuutensa riittävän nii Sveitsillä mukaan.

Onkos suunniteltu mitään deadlinea pleijarien alkamiseksi?
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Joo elikkäs 30.5. on deadline pudotuspelejen alkajaisiksi! Siihen mennessä pitää pelit saada pelailtua!
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Quadfz heitetty ulos liigasta, syy epäaktiivisuus. Myös OODAP:ille varoitus epäaktiivisuudesta, vauhtia pelailuun!
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Turnauksen ovet suljettu!

Kaikilla muilla pelit on ihan hyvässä jamassa paitsi OODAP:lla. Harkinnan mukaan katson tilannetta, jos ei ala pelejä pelaamaan, niin potkin.
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Nojoo, tämä liiga taisi olla tässä. Ainoastaan KOLME pelaajaa sai pelinsä pelattua... Kiitos Zubrulle ja taotato:lle, että jaksoivat pelata. Muille näytän näin:


-p
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Taas yksi loppuun pelaamaton liiga :( No, kiitos kaikille peleistä, oli hauskaa niin kauan kuin kesti.
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Multa ja varmaan aika monelta muultakin ei puuttuis peli kun OODAP:ia vastaan...
 
Vastaus: NHL 10 MM-kisat 2010

Mulla jäi Tanskaa ja Slovakiaa vastaan pelit pelaamatta kun eivät sattuneet samaan aikaan linjoille.
 
Ylös Bottom