Koalitio
Well-Known Member
edit. virallisilta verkkosivuilta: ”Can I play online with someone on a different platform or generation?
Users are only able to play NHL 22 with other users that are playing on the same gen version of NHL 22. Microsoft and Sony users are also not able to play each other.”
No tämäpä on kerrassaan surkea homma. Olin aikeissa ostaa tämän kun 20 ja 21 on jääneet välistä kyllästymisen takia, mutta nyt jäänee kyllä hyllyyn myös 22. Ei huvittaisi ostaa last-gen versiota kun jo uusi konsoli löytyy, mutta uuden konsolin puolella ei sitten valitettavasti ole lähes kukaan parhaista pelikavereista vielä siirtynyt.
Sinäänsä itseä ei olisi paljoa kiinnostanut nuo uudet hehkutetut ominaisuudet mitä on lupailtu, X-factorit ja mitä nyt onkaan. Joka vuosihan sitä luvataan elämää suurempia, pelin aivan uudelle tasolle vieviä uudistuksia ja kuuta taivaalta, mutta eipä ole kyllä skillstickin jälkeen tuntunut että minään vuonna on tullut huomattavaa uudistusta edellisvuoden versioon. Laittanen NHL19 uudelleen asentumaan ja hillitsen sillä pahimmat änärikuumeet.