Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Nintendo DS:n tulevat pelit

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Kanis
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Nintendo DS:n tulevat pelit

Eipä ollutkaan tuo Final Fantasy 3:n remake sama peli kuin jenkkilässä 6:na tunnettu FF. Onkin joku aiemmin julkaisematon Final Fantasy, japanin FF3 :o
 
Vastaus: Nintendo DS:n tulevat pelit

tervis sanoi:
Eipä ollutkaan tuo Final Fantasy 3:n remake sama peli kuin jenkkilässä 6:na tunnettu FF. Onkin joku aiemmin julkaisematon Final Fantasy, japanin FF3 :o

Juu, se on viimeisin (kolmas) NESille aikoinaan julkaistu Final Fantasy. Peliä ei ole julkaistu Japanin ulkopuolella ennen tätä DS:n versiota. :)
 
Vastaus: Nintendo DS:n tulevat pelit

Nettitietojen mukaan Final Fantasy -sarjan aikoinaan luonut Hironobu Sakaguchi kertoo uusimmassa Famitsussa, että hänen perustamansa Mistwalker -studio olisi tekemässä täysin stylys-kynällä ohjailtavaa roolipeliä DS:lle.
Tarkempaa tietoa odotellaan...
 
<NewsFlash>

Mystinen ninja palaa DS:lle

Konami on avannut pienehkön japaninkielisen sivuston Nintendo DS:lle julkaistavasta Goemon-pelistä. Näin ollen Mystical Ninja nimellä Euroopassa tunnettu sarja tekee paluun pelimaailmaan sitten vuoden 1999, jolloin Nintendo 64:lle julkaistiin Mystical Ninja 2 peli.

Toistaiseksi Nintendo DS:n Goemanista ei ole paljastettu yksityiskohtia, mutta pelistä julkaistu seitsemän megatavun kokoinen traileri kertoo ainakin osatotuuden seikkailun sisällöstä. Myöskään pelin ilmestymisestä länsimaissa ei ole vielä varmuutta.
 
NewsFlashEdit

DS:n Guilty Gear Dust Strikers sisältää puolestaan 21 hahmoa, joilla taistellaan luikuisilla eri tasoilla DS:n molemmilla ruuduilla. Moninpeli onnistuu neljän pelaajan kesken. Pelimuotoina ovat Arcade, Story sekä VS Battle ja mukana on myös seitsemän kosketusruudulle suunniteltua minipeliä.

Tulossa siis keväällä Pohjois-Amerikkaan. 2D-toimintamättöä siis.
 
Trauma Centre huhtikuun 28. päivä Eurooppaan

Nintendo ilmoitti Trauma Centre: Under the Knifen ilmestyvän Euroopassa 28. huhtikuuta.

Trauma Centren alussa pelaaja astuu nuoren Derek Stilesin housuihin tavallisessa sairaalassa, mutta muutaman onnistuneen leikkauksen myötä kokematon tohtori oppii uusia kykyjä ja nousee hierarkiassa. Kun paljastuu, että Derekillä on harvinainen kyky tehdä suoranaisia ihmetekoja leikkauksissa hidastamalla aikaa, kiinnostuvat miehestä vielä ylemmät tahot ja lopulta hän joutuu pelastamaan maailman terroristien levittämiltä sairauksilta.

Peli tarjoaa tavallisen tarinan ohella haastemoodin, jossa on mahdollista koittaa parantaa vanhojen operaatioiden tuloksia sekä nopealla ja onnistuneella suorituksella voi avata salaisia tehtäviä. Itse leikkaukset suoritetaan kosketusnäytön avulla, kun taas ylemmästä ruudusta näytetään vinkkien lisäksi operaation kannalta olennaisia tietoja kuten aikaraja ja virheiden määrä.
 
Ylös Bottom