Vastaus: PS4, Xbox One, Wii U, Seuraavan sukupolven teknologia
Sanottiinko muuten Kinectin tarkkuuden lisäksi pelikentän koosta mitään? Kinectiä tuli silloin testattua kun se tuli, ja jos uusi kamera vaatii saman verran tilaa niin ainakin omassa kämpässä se on aika turha lisä. Naapuri tykkää huonoa, jos alan tekemään seinään sopivaa reikää että mahdun pelaamaan.
Ja vaikka kyseessä olikin vain konsolijulkaisu, niin miksi valitaan näytettäviksi peleiksi Forza ja COD? Kaksi painokonesarjaa, joihin luulisi jo hullummankin yksilön kyllästyvän. Jos kerran 15 uutta peliä on putkessa, eikö niistä joku olisi ollut parempi valinta tähän tilanteeseen? E3 on parin viikon kuluttua, niin ei sen ainakaan ajasta pitäisi olla kiinni.
Vielä kerran facepalm tuolle digiboksi-festarille. Oma kuitukaista on kiinni palveluntarjoajan boksissa. Mikäköhän olisi se syy minkä vuoksi VCR ONE sen ohittaisi? Että saan äänikomennoilla vaihtaa televisiokuvaan? Tuntuu ettei peliala oikein tiedä, minne se on menossa. Ei ainakaan pelaamista kohti.
EDIT: vastaan omaan kysymykseeni Kinectin suhteen. Pitäisi toimia pienemmällä tilalla jos Jeff Gertsmannia on uskominen.