Miten hemmetissä ne lasit on voinut osua linsseihin jos säätää silleen että etäisyyttä vetää takaisin heti kun kuuluu pieni kopsaus??? Pääseekö ne sun silmälasit muka liikkumaan pään sisällä pelatessa tai korjaatko muuten psvr asento pelin edetessä että ois liuan kireällä. Varmaan itsekkin joskus jotkut protectorit hommaan noihin jos esim aliexpressistä tai amazonista löytyy. Nyt ei ole vielä mitään tarjolla. Mutta ei mulla ainakaan ole mitään mahiksia noihin linsseihin osua kun säätää ne vähän kauemmaksi. Minkä muotoiset lasit sulla on et onko sillä vaikutusta? Tietenkin varovainen pitää olla.Ensimmäinen pitempi PSVR2-pelisessio takana. Lopputulos: Huono olo ja silmälasien ja VR-lasien oikeat linssit naarmuilla. Tämä olisi sopinut myös Ketutuskeskusteluun.
Edit: Yritin tänään pitää VR-laseja sopivalla etäisyydellä silmälaseista laittamalla silmälasien ympärille ensin pehmeän paperin, laittamalla silmälasit mahdollisimman pitkälle eteenpäin nenälle, vetämällä VR-lasit ensin lähes silmälaseihin asti ja siitä pari senttiä kauemmas eteenpäin. Kuva oli nyt pelatessa parempi, mutta tuo turvaväli ei sitten kuitenkaan riittänyt. Pelasin istualtaan, joten aika pienellä liikkumisella silmälasit noihin osuivat.
Edit. Ettei se paperin pala ole nyt naarmuttanut siellä jos vahingossa päässyt hankaamaan jotain?
Tai sit toinen vaihtoehto, että miten sä otat lasit pois päästä ettei siinä satu omat rillit osua niihin?? Itse otan silleen että säätö ekana täysin auki edestä ja vapautusnapista takaanta vetää laseja niin pitkälle ettei silmälasit ota mihinkään kiinni. Niinhän noi pitää ottaa pois päästä .
Viimeksi muokattu: