Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ei löydy ainakaan meikäläisen storesta
Nisupullan linkillä sain laitettua latausjonoon. Ei näkyny storessa betaa kun yritti pleikkarilla selata.![]()
Tulee meille suomistoreen aina vähä myöhemmin kuin muualle. Varmaan tossa tunnin sisään tulee saataville. Olikos se nyt sitte klo20 kun betaan pääsee vai onko se jo auki, peli pitää vaa ladata. Onha monet jo early accessilla pelailleet
On ollut Suomi Storessa jo vartin verran: https://store.playstation.com/#!/en...beta/cid=EP0006-CUSA02940_00-BATTLEFRONTBETA0
Jep, sauhut otettu ja aika geneerinen point & shoot_nappi pohjassa_piupiu hirveellä liimatähtäimellä pyssyttely. Ei oikein napostele toisin kuin mustan Xboxin Battlefront pelit aikoinaan. Maistuisi paljon mielummin vaikka 1:1 sellainen nykyteknologialla ja 60 FPS. Nyt on Xboxilla Halo tulossa ja muillakin Siegeä, CODia ja muuta. Tämä taitaa jäädä aikalailla niiden jalkoihin ja olla alelaarissa aika nopeasti. Jos nyt ihan parilla kyssärillä irtoisi niin ehkä sitten? Mutta eipä tässä kaikille peleille peliaikakaan riitä, jos tämän tyyppinen gameplay kiinnostaa niin mielummin pelaan ja suosittelen muillekin PvsZ Garden Warfarea.
Pakko kompata ei oikein säväyttänyt. Star Wars -faniuskin on jonnevuosien jälkeen laantunut, joten ostamatta jää. Haloa vielä pari viikkoa odotellessa.
Sama homma, jätän tän väliin. Kiistatta peli on komiaa katseltavaa ja kuunneltavaa, mutta joku vaan mättää, ei sytytä.
Peli kyllä tuli itselle aivan puskista että näin kova tekele on kyseessä, oli myös hienoa nähdä että ympäristö ainakin osittain tuhoutuu. Olikos tässä nyt jonkin näköinen yksinpeli kamppanja vai onko pelkkä moninpeli kyseessä?
Pitäiskö tässä betassa päästä lentelemään noilla aluksilla ja noita robotteja ohjaan? Itse olin ainakin pihalla että miten noiden puikkoihin pääsee.