Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Star wars: The force unleashed

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Arszi
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Star wars: The force unleashed

Force lightning toimii aika hyvin. Väistele ja käytä sitä :)
 
Vastaus: Star wars: The force unleashed

Force Lightning toimii tosiaan aika hyvin, mutta vaikeimmalla tasolla pelatessa huomasin paremmaksi taktiikaksi vain pomppia rancorin ympärillä ja heittää sitä valosapelilla joka välissä. Jos Maris Brood yrittää käydä päälle, iske sitä kerran Lightningilla ja Maris muuttuu taas näkymättömäksi eikä häiritse taas hetkeen.

Edit: Kait kyse oli siitä myöhemmästä Feluciasta? Se missä tapellaan sitä Bull Rancoria vastaan?
 
Vastaus: Star wars: The force unleashed

Turhauttava otus. Täytyy myöntää. Ainut huono piirre, minkä olen tässä pelissä havainnut, on tuon valosapelin tehottomuus. Tuota Rancoriakin saa mätkiä sydämmensä kyllyydestä, mutta sillä ei ole mitään vaikutusta.

Tuo force lightning näyttäisi toimivan vähän paremmin. Pitää vain pysyä hengissä sen aikaa, että sitä kerkiää käyttää. Vielä en ole onnistunut.
 
Vastaus: Star wars: The force unleashed

Minä en ikinä pysynyt niin pitkään hengissä, että olisin kerinnyt heittelemään. Sen sijaan huomasin, että kun livahtaa sinne sen otuksen jalkojen väliin ja siellä heiluttaa sitä miekka, sen saa kohtuu nopeasti tapettua.
 
Ylös Bottom