Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ei kukaan osaisi suositella hyvää lähtötason arcade tikkua boksille? Play-asiasta lähtisi horin EX2 tikku n. 70 euroon + kulut, ei kukaan olisi myymässä ehjää käytettyä pois? Lähtisi nuo shoriukenitkin hieman luotettavammin, tuo boksi d-padi kyllä tuo peliin hieman liikaakin haastetta.![]()
Tuli kyllä koettua tyrmistyttävimpiä hetkiä mitä minkään videopelin kanssa koskaan.
Pääsin M.Bisoniin asti easyllä ilman yhtään continueta. Esiin loikkas Akuma.
Käytin puolitoista tuntia aikaa Akumaan ja tuloksena muutama voitettu erä silloin tällöin, mutta ei tietoakaan että ois koko matsin voittanu.
Huh huh.
Onkos tässäkin SF:ssä sama ikävä "ominaisuus" mitä toisessa arcadesta ostettavassa SF:ssä eli vaikka valitsisit helpoimman mahdollisen vaikeustason niin silti muutaman vastustajan jälkeen vaikeustaso hyppää itsestään kattoon jostain kumman syystä? Sama "ominaisuus" vaivaa "mysteerisesti" kaikkia muitakin mättöpelejä mitä arcadesta löytyy paitsi Soul Caliburia. Ei toiminut tällä tavalla Street Fighter Sega Megadrivellä aikoinaan joten minkä hemmetin takia nuo muutamat mättöpelit on pitänyt pilata tällä tavalla kysyn vain?
KAIKKI
Moninpelistä sen verran, lähes kaikkien vastustajien taso on brutaali. Ei se, että he osaavat tehdä erikoisliikkeitä vaan se, että useimmat osaavat ajoittaa ne oikein. Peli on äärettömän vaativa siis sitä nimenomaista taitoa vaativa. Tässä ei kauan satunnaisten nappien hakkaamisella pärjää.
Varmaan yks varteen otettava vaihtoehto on http://konsolinet.fi/tuotekortti.php?path=5/25/6937 .. Tosin en tiedä saako jostain halvemmalla tilattua. Itselleni kaveri toi kyseisen kapulan Amerikasta.
tuo on täysin sama tikku kun tavallinen EX2 paitsi SC IV "graafikoilla"
Aloin tässä funtsimaan että onkos enään ketään suomalainen pelaamassa onlinessä tätä? Olen nyt julkasusta asti pelannut enkä ole ainoaankaan suomalaiseen livessä törmännyt.