KOSSUNALLE
Active Member
Vastaus: Tom Clancy's Rainbow Six Siege
outoa, kun semmost ei kummiskaan muissa jutuissa vaivaa hmmm
outoa, kun semmost ei kummiskaan muissa jutuissa vaivaa hmmm
Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Ei. Aikasin mahdollinen ajankohta on ensi kuun puolen välin paikkeilla.Entä uudet operaattorit, saako seasonpassilaiset ne jo tässä kuussa?
Erien alussa on silloin tällöin hetken musta ruutu esim kun aletaan dronetteleen tai vahvistaan seiniä. Muuten en ole huomannut. Saattaahan tuo olla taas uusi "ominaisuus" bugisoftilta. Jokainen päivitys on vähän niinkö kindermuna yllätyksiä täynnä. Ilmeisesti ubisoftin pojillekineikö toiaan kukaa ole huomannut tommosia "välähdyksiä" tossa pelissä? ei oikeen ole tiettyä tilannetta mistä semmonen tuli eikä ne tule joka matsissa.
ei toi operaattoreide hankiminen ilman seesön passiakaan kovi ongelma ole kun tullut huomaamatta 35 000 niitä pelin sisäistä hiluja.
Erien alussa on silloin tällöin hetken musta ruutu esim kun aletaan dronetteleen tai vahvistaan seiniä. Muuten en ole huomannut. Saattaahan tuo olla taas uusi "ominaisuus" bugisoftilta. Jokainen päivitys on vähän niinkö kindermuna yllätyksiä täynnä. Ilmeisesti ubisoftin pojillekin![]()
joo kun tätä ongelmaa ei näyttänyt ainakaa konsolleilla pahemmin olevan mitä googlesta katoin, eikä tosiaan joka matsissa ole. kaippa tää sitten on joku bugisoftin oma painos...
se sen siis semmonen mustaruutu "väläys" jonka ensin luulin tulevan siitä että kamera osuu seinään samalla tavoin kun kolmannen persoonan peleissä, mutta ei sekään mahdollista voi fps peleissä olla![]()
Sieltä kun vääntää asetuksista Vsyncin pois päältä ni yksinpelin FPS nousee sinne 60-85 paikkeille.Puhdasta arvailua: Siegen moninpelipuoli pyörii 60 framella sekunnissa. Yksinpelissä, kuten valtaosassa muistakin peleistä, FPS on 30. Voisikohan tuo herätellä jonkin rautavian tai vastaavan sinulla (konsoli, kaapeli tai TV)?
Onko varalta asennettu uudelleen?kyllä noit välähdyksiä näyttä tulevan myös yksin pelissä....
Milloin tulee uudet heput pelattavaksi?
Hmm. Onkos PS4:lle ihan hyvä ostaa tämä? Onko tästä porukasta pleikalla tätä peliä, vai onko porukka enimmäkseen PC:llä?
Hmm. Onkos PS4:lle ihan hyvä ostaa tämä? Onko tästä porukasta pleikalla tätä peliä, vai onko porukka enimmäkseen PC:llä?
PC pystyy kyllä pyörittämään tätä hyvin, mutta olen ajatellut tällä kertaa konsolille hommata fyysisenä kopiona.