Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Tony Hawk Underground [hype]

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Lloope
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan jake
Kaikenlainen musiikki sopii skeittaukseen. jokainen tykkää erilaisesta. tonihavkkeihin sais tulla paljon erityylistä musiikkia. Reggaee, jazzia ja Radioheadii sekä parempaa hiphoppii.
´

Joo samaa mieltä. Etenkin tota hiphopin tasoa voisi nostaa. Skeittipunkkia enemmän ja tasokkaampaa esimerkiksi muutama offspringin hittikappale 90-luvun puoliväliltä
 
siinä vois olla joku sex pistolsin biisi vaikka pretty vacant koska thps4:sen anarchy in UK on aika huono biisi.Sit joku HIMIn biisi ja jotai cky:tä lisää vaikka inhuman creation station tai sink into underground sit joku iron maidenin ekoilta levyiltä vaikka purgatory
 
Musiikista viis, jänskä nähä miten tuo uusi pelin rakenne toimii. Pelaaja-lehden juttu nosti kyllä veden kielelle.
 
Parin aukeaman haastattelu ja paljon kuvia... kertoivat miten tuo pelimekaniikka kutakuinkin toimii ym nippelitietoa.
 
Vielä tuosta musiikista puheenollen, niin tässä ajateltuani tulin siihen tulokseen, että yksi peliin aivan uskomattoman hyvin sopiva kappale olisi Iron Maiden - Iron Maiden. Eli kappale ei todellakaan ole edes lähellä Iron Maidenin normaalia tyyliä johtuen siitä, että tuo biisi on bändin ekalla levyllä ja sen aikainen musiikki on aivan täysin erilaista kuin nykyinen, eli ei tuota pahemmin voi edes heavy metalliksi sanoa. Se on juuri tuota mainitsemaani "thps1 musiikkia"
 
Nii mäkin mietin tota iron maidenin iron maidenii noilla ekoilla levyillä biisit ovat ihan erilaisia kun esim. powerslavella. Kaikki biisit missä laulaa Paul Di'anno sopii tosi hyvin skeittaukseen oma suosikkini on wratchild ja purgatory.Omistan 11 iron maidenin levyy.

thps3:ssa oli ihan hyvää musiikkia kuten motörheadin ace of spades lisää motörheadii sit cky:tä.

Luin muute tänää ton jutun pelaajasta kuulosta helvetin hyvältä peliltä viimeksi oli tälläisiä ennakko luuloja thps2:ta kohtaan.
 
toivottavasti tossa pelissä on myös kunnon kenttä editori petyin varsinkin thps4:sen kenttä editoriin pysty tekee liian pieniä kenttiä toivottavasti nyt pystyy tekee isoja kun siinä kuulema pystyy niitä tehtäviäkin tekee niihin omiin kenttiin
 
Iron Maidenin eka levy varsinkin on hieman.... punkahtavaa:) Kyllähän sieltä löytyy skeittimusaa. Mutta roskaa peli on kummiskin.
 
Black sabbathin paranoid sopis ton pelin introon, mut kuulin et introssa ois joku jurassic5:n biisi en kyllä tiiä onko totta.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan fuCKYou
Black sabbathin paranoid sopis ton pelin introon, mut kuulin et introssa ois joku jurassic5:n biisi en kyllä tiiä onko totta.
Paranoid sopii kaikkeen :D
Pelin esittelyvideossa taisi soida juuri J5, joten löytynee pelistäkin. Mainio yhtyehän tuo on, joten ei haittaa.
 
No musiikit eivät ikinä ole olleet THPS sarjan kompastuskivi.Tuskin nytkään.Sen sijaan vaadin peliltä realistisuutta.(Ei mitään tyyliin-grindaa norsun selässä niin eläintarhan ovi aukeaa)
Realistisuutta siis.THPS 4 idea-ihmiset antavat kaduilla tehtävät oli hyvä idea.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan *UsT*
No musiikit eivät ikinä ole olleet THPS sarjan kompastuskivi.Tuskin nytkään.Sen sijaan vaadin peliltä realistisuutta.(Ei mitään tyyliin-grindaa norsun selässä niin eläintarhan ovi aukeaa)
Realistisuutta siis.THPS 4 idea-ihmiset antavat kaduilla tehtävät oli hyvä idea.

Ennemminkin tasapainoa pelattavuuden ja realistisuuden välille. Täysi realismi karkottaa suurimman osan pelaajista. Onhan THPS4:ssä näitä ihme temppuja ja ylipitkiä komboja, mutta loppujen lopuksi peli ei yritäkkään käsitellä skeittausta realistisesti vaan hauskasti. Pelin pelaamisen tulee olla hauskaa ja sitä se on.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Solid Snake
Mielipiteensä kullakin. Biisejä voisi olla sen verran monta, että kaikkia mielyttäisi. RATM on hyvää skeittimusaa, mutta joku Korn ei oikein sovi skeittaukseen. Joo, ja paljon underground bändejä, koska niitä on hyvä bongata peleistä. Muutenkin nimensäkin mukaan peliin sopisi ug musa:p

Mistäs sinä tiedät mikä musa ei sovi skeittaukseen? Itse skeittaajana kuuntelen kornia ja paaaljon rankempaakin musiikkia. Varsinkin kornista saa hyvät fiilikset lähteä droppailemaan. AC/DC on juuri skeittaukseen tehty, sillä suurin osa skeittaajista ovat punk-henkisiä ja kuuntelevat juuri AC/DC:n kaltaista musiikkia, sekä Iron Maidenia, Misfitsiä ja monia muita rock/punk bändejä. Jos et ole skeittaaja et varmastikaan tiedä mitä musiikkia kuuntelemme. Toivon mukaan pelissä voi kuunnella omia musiikkeja, sillä en minä ainakaan jaksa kuunnella sellasta poppia mitä niissä yleensä on ollut. Tietenkin on hyvää musiikkiakin ollut. Miltäköhän tool kuulostaisi?

Sitten itse peliin. Olisi hyvä jos tästä haukasta tulisi jo realistisempi! Ärsyttää pelata hahmolla joka pompii autojen yli tosta vaan, itse otankin aina statsit pois päältä kun rupean pelaan ja teen kaikenlaisia aitoja trikkejä. Sillä on se hienompaa hypätä 10 rappusta bs flipillä kun jollain back flipillä, jo ihan realistisuuden takia.

Arto Saari olis loistava lisä sillä onhan mies voittanut maailmanmestaruuden streetti skeittauksessa, mikä on aika kova suoritus.
 
Tohon musiikkiin vielä palaten niin jotain kunnon HC:tä ois mukava saada haukkaan, kuten hopesfall, 18visions, poison the well, thursday, noista saa kunnon fiilikset! :)
 
Kunnon HC-vääntö kyllä sopisi, Kornista puhumattakaan (maailman paras yhtye, turha väittää vastaan). Riemukseni huomasin, että soundtrackilta löytyy mm. In flamesia ja Entombedia. Pelissä on joidenkin lähteiden mukaan 80 biisiä, aina metallin ja punkin kautta räpäytykseen. Ei ainakaan heti ala musat toistamaan itseään.
 
Korni on loistava bändi, mutta Tool parempi :). 80 biisiä varmaan riittää vähäksi aikaa ja toivottavasti boksilla sais vielä omat musiikit lisäks. In Flamasia oon kuullut mutta en muistaakseni Entombedia (?) minkäslaista musaa on? luulen että metallia kuitenkin. Toivottavasti olis vanhaa kunnon misfitsiä mukana myös.. Toivottavasti vois kasata oman "playlistin" kuten Project Gotham Racingissä, niin ei tarvis säätää sen ison musalistan kanssa. Mistäs muuten löysit sen biisilistan, jos voisit laittaa linkkiä.
 
Ylös Bottom