Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Tower of Fantasy

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja DestiZ
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tuolla discord ryhmässä on bugs and feedback ketjussa niin paljon viestejä että kyllä siinä mahtaa olla deveille hommaa mikäli meinaavat saada kaiken fiksattua.. xD Tosi hyviä parannus ehdotuksia myös tullut.
 
Oon kyllä aivan myyty tähän peliin tässä vaiheessa ui ongelmista huolimatta. Tarina on kiinnostava ja pääsin ekalta alueelta avaruusasema hykrokselle ja siitä "sahara" alueelle veraan jossa näin kaukana pyramidin mallisen kohteen, menin lähemmäs ja tajusin että sehän on kokonainen kaupunki mirroria. :D Täytyy todeta että pelin maailma on aivan huikean näköinen(ja myös elävä johtuen siitä että on mmo) ja verrattuna genshiniin sen tutkiminen ei tunnu yhtään taakalta. Eka ssr hahmo samir tuli napattua ja ilmeisesti kävi hyvä säkä tuon suhteen, soft pity 30 summonin kohalla ja koska pity ei tässä resetoidu saan vielä uuden ssr 80 kohdalla. Ase valikoima on todella laaja ja samaan aikaan voi pitää 3 erilaista mukana mitä sitten vaihdetaan täysin saumattomasti vaikka kesken taistelun. Arvostan että löytyy niin tuliaseita kuin esimerkiksi omassa käytössä oleva 2h warhammer. Player housing systeemi aukes juuri ja ilmeisesti daily tehtäviin pääsee kohta käsiks, maistuu kyllä!
 
Huomasin muuten että jos seuraa päätarinaa niin skippaat chapterit 2-6 kokonaan. Tuli päätarinassa lvl 19 rajoitus vastaan ja sitten huomasin sinisen tehtäväketjun mitä aloin seuraamaan ja se onkin ni chapter 2 tehtävät kun keltainen päätarina menee chapter 7. Todella outo ratkaisu.
 
Patch notet. Aika paljon korjaavat juttuja mitä otse huomannut. Myös inverted ohjaus niille jotka sitä kaipaa

 
Täytyy sanoa että aika mielenkiintoinen systeemi tää pelin level gating. Eli siitä hetkestä kun luot tilin pitää kulua tiettä määrä päiviä ennenkuin voit tavoitella jotain tiettyä leveliä, esim. max levelille pitää olla kulunut 101 päivää.

Sinänsä hyvä idea kun pelaajilla helposti karkaa lapasesta pelaaminen mmorpg peleissä. Mutta voin kuvitella miten turhauttavaa tämä on niille jotka ei välitä kuin endgamesta.

Itse nyt levelillä 37 ja 40 on maksimi tällä hetkellä playstation pelaajille joten täytyy pitää vähän taukoa että kertyy leveleitä.

 
Oli todella hyvä toi patch ja itteä eniten vaivannu y akselin inversiokin löytyy nyt. Tarina tosiaan skippaa mentäessä veraan ja ite onneksi "vahingossa" palasin astran omnium towerille mistä sitten tuli quest missä kaikki menee loogisesti ja nyt oon sitä lähtenyt tahkoamaan. Astralta bangesiin ja näköjään riittääkin tolla mantereella vielä lisääki mestoja. :D

Lvl 35 pamahti itsellä, ilmaseen ssr boksiin tarvittavat 700 pojoa tuli nopeesti ja kingin valitsin sieltä. On muuten diluc 2.0 tuo, aseena 2h viikate ja tekee fire dmg..tooodella jees. Genshinistä tutun xiaon ääninäyttelijä kuka kyllä sopii tolle hahmolle. Nyt on 3 aseen setissä samirin volt konepistoolit, fire dmg scythe ja 2 hammer mikä tekee cold dmg.

Kokoajan tulee vastaan juttuja mistä tulee heti fiilis olispa tää ollu genshinissä..kyllä tää peli vaan on niin paljon enemmän mun makuun. Todella paljon enemmän tekemistä ja daily tehtävissäkin monen tyyppistä mistä voi valita mitä tekee. Co op juttuja on tullu tesmittyä world bossin ja eräänlaisten "raidien" muodossa ja hyvin kyllä toimii kaikki. Dungeonit eli ruinit vaikuttaa myös mielenkiintosilta, löytyy pieniä puzzleja ja loppu bossit. Arvostan myös 360 resin kattoa ja sitä että moni aktiviteetti ei edes vaadi resiniä. :)
 
Ylös Bottom