Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Wiips 360
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

HD-dvd:n viimeisin takaisku osui kyllä huonoimpaan mahdolliseen aikaan. Ei sillä etteikö itseäni kiinnoistaisi vaihtaa nykyinen Eliteni Xboxiin jossa on Wlan sisällä ja on hiljaisempi.
HD-dvd:llä voisi katsoa tulevia "poisto leffoja" kerran kaksi kun niitä alkaa saamaan alle 10 suomestakin. Mutta mitään arvoa en sillä antaisi. 320Gt kovalevy on aika liiottelua varskin kuin ladattavat leffat "häviävät" tietyn ajan jälkeen.
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

Chrom sanoi:
Tässä jo viikon ajan miettinyt PS3 hankintaa ihan Blu-Rayn takia, ja todellakin nyt se tulee ajankohtaiseksi, koska 80% Elokuvayhtiöstä on nyt virallisesti Blu-Ray:n takana.. Ps3 pelikoneena ei houkuttele, mutta 42" Full HD kone huutaa leipää olohuoneessa ja PS3 on paras vaihtoehto hintalaatu suhteeltaan nyt BD soittimena.. noh, onpa molemmat formaatit sit edustettuna olohuoneessa.

Perkeleen formaattisota :mad:

noh.. tuli se PS3 sit hommattua.. yhtään peliä en meinaa ostaa koneelle jos vaan sama on olemassa Xboxille.. exclusivet on sit asia erikseen.

Aivan sama tuleeko HD-DVD vai Blu-Ray nyt voittamaan :D
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

Weldomite sanoi:
Kovalevyä ei käytetä ellei MS sitä anna yleisesti käyttöön ja anna kovalevyt Arcade/Core asiakkaille. Ei MS ole sanallakaan vielä sanonut, että alkaa tukemaan kovoja. Ehkä sitten myöhemmin, mutta ei nyt.

Poikkeuksena MMORPG -pelien tekijät saavat laittaa kovalevyn pakolliseksi vaatimukseksi. Eli kovalevyttämät eivät sitten niitä pelaa. Vaikka ei noita pelejä kyllä liiemmin vielä ole, mutta eipä taida edes sitä Final Fantasya pystyä pelaamaan ilman kovalevyä.
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

Pitäiskö tää ketju pikkuhiljaa siirtää tonne konsolisodan puolelle, alkaa vaikuttaa vähän siltä. Ainut järkevä lause tässä ketjussa on tullu lähinnä Hakkiz:lta mitä tätä oon seuraillut:eek:
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

Chrom sanoi:
Perkeleen formaattisota :mad:

Sanos muuta.

Eiköhän tuo ole ihan luonnosllista kehitystä 360:n elinkaareen, tuoda ultimate versio markkinoille. Ainakin formaattisodan kannalta olisi HD DVD:lle eduksi mikäli 360 sisältäisi em. aseman. Jos MS olisi jo alkuaan laittanut HD DVD asemat vakivarusteeksi, saattaisi HD olla sodassa jo niskan päällä. No saa nähdä mitä nämä edulliset HD DVD soittimet saavat aikaseksi, kun tuo 250 ei enää ole kovin paha hinta ja kun BR:llä ei ole vielä tarjota vastaava laitetta samaan hintaan.

Perkeleen formaattisota :mad:
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

Jos joskus xbox360:lle tulisi HD-DVD pelejä, lähtisi oma boksini myyntiin samantien ja tilalle tulisi ps3. Microsoftin historian huomioon ottaen on aivan mahdollista että HD-DVD pelejä voisi tulla.
Tietokone puolella heivasin jo microsoftin ja siirryin applen leiriin joten ei olisi mikään ongelma heivata microsoftia konsoli rintamallakin.:mad:
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

Airback sanoi:
Jos joskus xbox360:lle tulisi HD-DVD pelejä, lähtisi oma boksini myyntiin samantien ja tilalle tulisi ps3. Microsoftin historian huomioon ottaen on aivan mahdollista että HD-DVD pelejä voisi tulla.
??
Minkä MS:n historian? HD-DVD:lle ei tehdä pelejä, usko pois. Mistä ihmiset saavat mieleensä näitä asioita?
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

vähän taitaa alkaa ms:llä menemään yli tuo kehittely. hyvä juttuhan se on tietyissä rajoissa mutta liika on liikaa :o
e: formaateistä vielä sen verran omaa näkökantaa, että jos jompikumpi nyt sodan voittaakin niin toivon että leffat tehtäisiin myäs dvd-levyille niitä varten jotka eivät ole kuvanlaadun orjia. järjetöntä maksaa 30euroa leffasta jos ei saa edes hdmi-signaalia ulos crt-telkusta
 
Vastaus: Uusi Xbox 360 Ultimate tulossa?

Jops, HD DVD:n voi unohtaa tässä vaiheessa.

Jos jotain toivoisi seuraavasta "päivityksestä", niin näin vanhana äijänä (31v.) toivoisin, että laite sopisi olohuoneeseen paremmin. Eli jos mahdollista, niin xboxin saisi kuorissa mikä menisi standardiräkkiin. Siihen perinteiset mattahopea/mattamusta vaihtoehdot väriksi.

Toinen ehdoton vaatimus olisi tuo hiljaisuus. Tällä hetkellä tosiaan boksi on äänieristetyssä kopissa.

Muuten boksi täyttää omat vaatimukset (paitsi omasta puuttuu HDMi), joten ihan sama tuleeko teknisiä päivityksiä vai ei.
 
Ylös Bottom