Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Veikkausliigan yleisömäärät!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja tae
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
kupsin matseissa käy aika paljon sakkia..oltiin muistaakseni katsoja listassa toisena..hjk:n jälkeen=)

vaikka ei kyllä kiinnosta yhtään käydä matseja katsomassa kun joukkue pelaa huonosti..no sentään liigassa ollaan:D
 
Suomessahan ei pelata jalkapalloa vaan potkusellaista.
Kenttien kunto on lähes läpi vuoden paikkakunnasta riippumatta surkea tai surkeampi.
Kivahan sitä on katella, mutta jalkapallo on kyllä aika kaukana meikäläisestä räpellyksestä.
Onneksi olosuhteista huolimatta Suomesta nousee pallisteja myös kunnon kentille pelaamaan. Onneksi.
Onneksi Suomessakin jokin aika sitten ymmärrettiin se, että kehittyäkseen jalkapalloilijan on syytä päästä ulkomaille kehittämään taitojaan kunnon olosuhteisiin.
Onneksi.

ps.
tae: jatkovittuiluna voin todeta että KTP on KooTeePee eikä KTP. ;)
Niin ne ajat muuttuu. ;)
 
(On pakko hehkuttaa tässä topicissa kun ei parempaakaan ole näkyvissä:)
Terveisiä humalasta, perkele! Tänään ollaan koko kylän voimin juhlittu liigapaikkaa - ja nyt jos tulee joku vittuilemaan ettei ollut ansaittu niin tylytän yleisömääristä <lisää tähän ylimielinen kirosana>!


Kooteepee, kooteepee, kooteepee, jiiänee!
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan tae
(On pakko hehkuttaa tässä topicissa kun ei parempaakaan ole näkyvissä:)
Terveisiä humalasta, perkele! Tänään ollaan koko kylän voimin juhlittu liigapaikkaa - ja nyt jos tulee joku vittuilemaan ettei ollut ansaittu niin tylytän yleisömääristä <lisää tähän ylimielinen kirosana>!


Kooteepee, kooteepee, kooteepee, jiiänee!

Onnea vaan sinnekin päin. Harmi vaan että Vepsun piti pudota, Hämeenlinna nimittäin on se huonoin joukkue.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Inertia
- Enemman peleja lampimaan aikaan eli kesalla.
- Pitka juhannustauko pois.
On kyllä idoottimaista tuo touhu, kun viimesiä matseja pelataan vielä marraskuun tienoilla. Tuskin pelaajatkaan pakkasessa pelaamisesta suuremmin nauttii.
Itse muistan omilta junnuajoiltani, kun sarja alkoi toukokuussa, kesä-heinäkuussa kuukauden tauko(!) ja viimeiset matsit syyskuussa. Viimesissä peleissä saatiin hädintuskin 11miestä kentälle, eikä se itseäkään enää suuremmin huvittanut, olihan täällä jo jää ja pääsi pelaamaan lätkää.
Jalkapallo on kesälaji.

:p
 
Ylös Bottom