Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Addiktiivinen peli

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Tukkajeesus
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
No yöunia on eniten vieneet Civilization 3 ja Player Manager Atari ST:llä joskus muinoin. Konsolipuolella ehkä FF7, Skies Of Arcadia ja Shenmuet ovat eniten sotkeneet tenttiviikkoja. DC:n Vanishingin Point aiheutti sellaista vielä kerran tärinää. Ja Bust-a-move, Bombuzal ja kumppanit. Onhan noita.
 
Tekken 3 ja tag. Varsinkin tekken 3, jota hakkasin varmaa vuoden putkee. Vanhemmilla koneilla amigalla ainakin Sensible world of Soccer 95-96 ja Dune 2 oli sellasia pelejä, että yö unet meni.:p
 
Mulla taas PC:n RPG pelit on vieneet kaiken ajan ja voiman aikanaan ;)

mm. Baldurs Gate 1 & 2, Fallout 1 & 2

Noita tuli aikanaan yötäpäivää välillä hakattua :)
 
Alkuperäinen Civilization 1 PC:llä joskus aikoinaan oli todella vaikeaa jättää kesken. Samankaltaisia oireita on tapahtunut N64:n GoldenEye 007:n parissa, sekä tietenkin PSX/PS2-puolella Metal Gear- ja Final Fantasy-sarjojen parissa.
 
GTA3 ja MGS2 ovat olleet todellisia univelan aiheuttajia. Monesti niitä tuli pelattua pitkälle yöhön saakka ja sitten aamulla kahdeksan pintaan töihin.

Myös autopelit kuten WRC ja varsinkin GT3 ovat aiheuttaneet samaa.
 
No minua on ainakin pitänyt hereillä FFVII, FFVIII, FFX, Resident Evilit ja nyt varmaan MGS2 kun pääsen pelaamaan sitä kunnolla.
 
N64:lla Goldeneye ja Zelda OoT, PC:lla CM 01/02 & Counter-Strike & Civilization2, PS2:lla en oo jääny vielä mihinkään koukkuun.:p
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Pleikkarilla ei niinkään mikään, mutta PC:llä jo aiemmin mainittu Civilization ja luonnollisesti saman tempun tehnyt kakkososa.
 
No, kavereiden kans on monta iltaa/yötä (klo 17.00 -02.00<- pahimmillaan) tahkottu NHL 2002:ta ja ennen PS2:hta NHL 2000:ta.

Yksinään välillä jään koukkuun MGS2:een (ennen PS2:hta MGS).

Siinä ne PS-puolen pelit sitte oliki ja PC:llä koukkuun oon jääny peleihin tyyliin: Quaket ja Diablot
 
Vaarallisen addiktoivia pelejä on tullut vastaan vuosien varrella monia kymmeniä. Tällä hetkellä addiktoivin on FFX. Välillä siihen hermostuu, mutta joka ikinen kerta tuskallinen ongelma/vastus selviää pitämällä puolen tunnin tauon ja palaamalla takaisin pelin pariin. Kohta se onkin läpi.
 
FF seiskaa saatoin aikanaan pelata vuorokauden ympäri,
Zeldaa samaten.
 
Kaikkia Tekken sarjan pelejä on tullut pelattua todella paljon. Tällä hetkellä koneessa viihtyy eniten Virtua fighter 4 ja tietenkin TTT.
 
Legacy of Kain sarjaan olen nyt jäänyt pahasti koukkuun!

Pahiten addiktoivin peli on kyllä ollut FFVII....:cool:
 
Sain vähän aikaa sitten N64:n ja eipä ole pelaaminen pitkään aikaan ollut näin hauskaa. Ocarina of Timea, Mariota ja Excitebikea on tullut pelattua pitkälle aamuun.
 
Ylös Bottom