Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Call of Duty: Finest Hour

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ANASSI
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

ANASSI

New Member
Tuleeko ko. peli konsoleille(tai edes ps2:lle)? Kun jossain oli juttua et tulis, en vaa muista missä... Joka tapauksessa infotkaa, jos tiiätte!:confused:
 
Keväällä sanoivat, että peli kääntyy kaikille konsoleille. Aika hiljaista ollut sen jälkeen, mutta kyllä peli on konsoleillekin kai vielä tulossa.

Demon ja kuulemma betan perusteella erittäin maukasta sotimista.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Sormusaave
Ihmettelen miten voisi PS2:lla hyvin pyöriä, ainakaan demon perusteella. :(
Tekstuurit eivät saman tarkkuisina pyöri varmasti millään. Muutenkin grafiikan tason säilyttäminen vaatii varmasti taitoa, jos nyt on yleensä edes mahdollista.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan Sormusaave
Toivottavasti ei johda hirmuiseen grafiikan pudottamiseen saati kenttien supistamiseen.

Menettelihän ne MOH:Frontlinessakin joten miksi ei tässäkin.
Eihän se tule olemaan sama peli kuin pc:llä.
 
Lainatun viestin kirjoitti alkujaan jussi28
Menettelihän ne MOH:Frontlinessakin joten miksi ei tässäkin.
Eihän se tule olemaan sama peli kuin pc:llä.

Jos se oli sun mielestä menettelemistä niin.. Saa nähdä miten toi PS2 kääntyy.

"Coming on 2004, Call of Duty comes to console systems in a seperate and distinct game from the PC title"
Tarkoittaako tota että peli on tulossa kaikille konsoleille?
 
NewsFlash

Call of Duty: Finest Hourin kuvia 17.05.2004

Vielä viime viikon E3-messuja muistellessamme törmäsimme Activisionin julkaisemiin kuviin kaikille kotikonsoleille saapuvasta Call of Duty: Finest Hour -FPS-pelistä. Toiseen maailmansotaan sijoittuvan ammuskelun parissa työskentelee tuore Spark-pelistudio, jonka henkilöstöstä löytyy lukuisia entisiä Medal of Honor -pelisarjan kehittäjiä.

Oheiset kuvat ovat pelin PS2-versiosta, eikä sen, kuten ei muidenkaan versioiden, julkaisuajankohdasta ole vielä tietoa.


Ja kuvat uutisissa.

EDIT: Muokattu myös ketjun nimeä.
 
NewsFlash (XboxFINistä)

Call of Duty: Finest Hour infopläjäys 28.07.2004

Activision julkaisi suuren määrän kuvia tulevista peleistään. Näiden joukossa oli 4 uutta kuvaa toiseen maailmansotaan sijoittuvasta toimintapelistä Call of Duty: Finest Hour, ja nimenomaan sen Xbox-versiosta. Pelistä julkistettiin myös vielä keskeneräinen kansikuva.
Finest Hour vie pelaajan 2. maailmansodan taistoihin mm. Pohjois-Afrikkaan sekä läntiselle ja itäiselle rintamalinjalle. Peli ei ole suora käännös PC-versiosta, vaan sisältää täysin uudet konsoliversiota varten suunnitellut kentät, ryhmäpohjaisen toiminnan, ajoneuvot ja elokuvamaiset erikoistehosteet. Peliä kehittää Spark, joka koostuu mm. Medal of Honor -sarjan parissa työskennelleistä pelintekijöistä.

Call of Duty: Finest Hour on tällä hetkellä merkitty julkaistavaksi tänä syksynä ja se ilmestyy Xboxin lisäksi myös PS2:lle ja GameCubelle. Xbox ja PS2 versiot sisältävät lisäksi tuen nettipelille.


Netissä on tarjolla tiimipelejä ja deathmatchiä.
 
NewsFlash

Kovia kykyjä Call of Duty: Fines Houriin 08.10.2004

Activision on kiinnittänyt ensi kuussa kotikonsoleille saapuvaan Call of Duty: Finest Hour -sotapeliinsä muutamia mielenkiintoisia nimiä. Pelin kertojana toimii 24 -tv-sarjasta sekä Splinter Cell -peleistä tuttu Dennis Haysbert ja brittikampanjan päähenkilön äänenä kuullaan rock-orkesteri AC/DC:n heleä-äänistä laulusolistia Brian Johnsonia. Tarinasta vastaa muun muassa elokuvat Rauhantekijä (The Peacemaker) ja Purppuravyöhyke (Crimson Tide) kynäillyt Michael Schiffer ja musiikista huolehtii monissa Medal of Honor -sarjan peleissä kuultu Michael Giacchino 80-henkisen orkesterin ja 50-henkisen kuoron avustuksella.
 
Viimeksi muokannut moderaattori:
Vastaus: Call of Duty: Finest Hour [Hype]

Suorasta käännöksestä ei ole kyse, vaan peli on vedetty yhtä tehtävää lukuunottamatta kokonaan uusiksi. Tankkiajeluakin on luvassa enemmän kuin PC-versiossa.
 
Vastaus: Call of Duty: Finest Hour [Hype]

En jaksa lukea foorumia joten kertokaas , onko tässä Nettipeli? Kiitos jo etukäteen..
 
Vastaus: Call of Duty: Finest Hour [Hype]

Xbox ja PS2 versiot sisältävät lisäksi tuen nettipelille. Netissä on tarjolla tiimipelejä ja deathmatchiä.
Pelaajamääristä ei ole tainnut olla vielä mitään puhetta.
 
Vastaus: NewsFlash

Oliver sanoi:
Kovia kykyjä Call of Duty: Fines Houriin 08.10.2004

... ja brittikampanjan päähenkilön äänenä kuullaan rock-orkesteri AC/DC:n heleä-äänistä laulusolistia Brian Johnsonia.

Brian ääninäyttelijänä! Ac/dc diggarina tätä ei voi ohittaa :D

Pakkohan se on tämäkin peli hommata, kun pc-versiosta tykkäsin kovasti.
 
Vastaus: Call of Duty: Finest Hour [Hype]

Toivottavasti peli onnistuu. Jostain syystä tuo koko WW2-teema on aina kiehtonut minua, ja hyvät pelit ovat pääsääntöisesti jääneet PC:n puolelle. Tässä voisi kyllä olla potentiaalia, Call of Duty onnistui PC:llä sen verta hyvin. No marraskuussahan se selviää.
 
Vastaus: Call of Duty: Finest Hour [Hype]

Terves! Koskas tämä nyt sitten julkaistaan? Gamespotissa lukee, että 16.11 ja playstationin virallisilla sivuilla, että 26.11... Jos joku voisi kertoa nyt sen vahvistetun julkaisupäivän, jos sellaista ylipäätänsä onkaan. :mad: Olis nääs vielä kiva tänä vuonnä päästä verkkotantereiile sotimaan. Ensi vuoden alussa, kun nääs tulee tuo Brothers In Arms.
 
Ylös Bottom