Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)

Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja KJZeod
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

10th. chapteri menossa ja muutamat gemit ja veljeskunnan arkit keräämättä,joten kysysyisin,että voinko pelata huoletta storyn loppuun ja keräillä puuttuvat osaset myöhemmin vai nyt kun on kyvyt ja healthit kohdillaan eli suoritanko etsinnät ennen lopputaistelua.
Aloitin rehvakkaasti knight-vaikeustasolla, mutta jouduin nöyrtymään warrior-tasoon parin chapterin jälkeen,kun peli-ilo alkoi kärsiä ja kiroilu lisääntyi :D.
Ahtaat taistelualueet,useat pikkukätyrit yksi iso peikko,joka iski tantereeseen juuri kun yritit hoidella pienempiä ja kamerakulmat saivat ylpeyden katoamaan
Loistava tarinankehitys ja sopivan vaikeat puzzlet ovat pitäneet mielenkiinnon yllä.

Mielestäni voi. Sen kuin pelailet loppuun. Et vain aloita uutta peliä, vaan lataat vanhan tallennuksen, niin pitäisi toimia. :)
Taidanpa mennä itsekin tätä pelailemaan.
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Vaikuttaako pelin vaikeusaste myös puzzlejen vaikeuteen ?
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Ei kyllä tämä peli oikein uppoa samalla tavalla mitä danten inferno ja god of war yms pelit, toisessa chapterissa olen vasta... tuntuu että peli on todella liian pitkä kun kattoo, että 2 chapterissakin taisi olla joku 10 kenttää.
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

10th. chapteri menossa ja muutamat gemit ja veljeskunnan arkit keräämättä.

Nyt on peli koluttu täysin läpi. Platina plakkarissa ja hyvä mieli :D. Itse pidin tätä paljon
parempana kuin GoW3:ta ja Dantes infernoa. Ensin läpäisin warrior-tason,jonka jälkeen keräsin squire-tasolla puuttuvat osaset ja taidot. Trialeissa oli muutama melko haastava kenttä,mutta sitkeästi yrittäen nekin onnistuivat. Paladin-taso taas oli yllättäen paljon helpompi,kun kaikki taistelutekniikat oli ostettu. Loppuvideo oli odotuksia nostattava.Toivon todella,että seikkailu saa jatko-osan.

Suosittelen tätä kaikille. Yksi vuoden parhaista peleistä.
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Tallennuksien ei pitäisi enää korruptoitua, ei ainakaan jos lataa peliin julkaistun päivityksen. Myös muita, pienempiä ongelmia on korjattu.

The patch will help resolve the 'save game' issues related to user interaction with controller buttons (PlayStation button and SELECT), or disconnection of the controller while the auto-save icon is on-screen," Konami explained.

"The patch will also offer cosmetic upgrades such as ability for the loading screen text to scroll improving user readability.

Lähde: Eurogamer
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Eikö tuo EG:n uutinen ole jo vanha? PS3 patchin piti olla saatavilla jo lokakuun lopussa..
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Eikö tuo EG:n uutinen ole jo vanha? PS3 patchin piti olla saatavilla jo lokakuun lopussa..
Olet täysin oikeassa. Tämän siitä saa, kun luottaa Eurogameriin. :P Eli ei ole uutta päivitystä PS3-versioon julkaistu.
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Varjojen loordien piti saada lisäsisältöä tässä kuussa, mutta se on nyt viivästynyt maaliskuulle.

While we still don’t have a firm release date, we do know that the first pack (titled ‘Reverie’) has been pushed to March. The news popped up on Castlevania’s Facebook page along with a brief apology for the delay. When Konami finally reveals a solid go-live date, we’ll be sure to let you know.

Lähde: The Sixth Axis
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Tuli eilen tahkottua tämä läpi ja jäi kyllä hyvä maku suuhun pelistä. Varsinkin hyvästä rytmityksestä hyppelyn, toiminnan ja puzzlejen osalta täytyy antaa pisteet kotiin LoS:lle. Visuaalisestikin peli oli vaikuttava, mutta ääninäyttelyä voisi petrata ja hahmoihin tuoda jatkossa lisää syvyyttä.

Toivottavasti DLC:t punovat creditsien jälkeisen epilogin päätökseen sillä 2. osalta toivon juurikin samanlaista menoa kuin mitä LoS oli.
Nykyaika ei jostain syystä houkuttele vaikka oikein toteutettuna voikin olla virkistävää vaihtelua.
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Varjojen loordien piti saada lisäsisältöä tässä kuussa, mutta se on nyt viivästynyt maaliskuulle.
Mielenkiintoisesti lisäripaketti tuli US Storeen tällä viikolla, mutta nyt Konami ilmoitti sen olleen virhe. Samaisesta syystä EU-Pleikkaristit ja kaiken maailman boksinistit joutuvat uusia seikkailuja odottamaan vielä jonkin verran.

Castlevania: Lords of Shadow producer David Cox has said DLC pack Reverie’s release to the US PSN was an error, but it’s too late to correct it.

Lähde: VG247
 
Vastaus: Castlevania: Lords of Shadow [PS3]

Mielenkiintoisesti lisäripaketti tuli US Storeen tällä viikolla

:confused: tällä viikolla?? Reverie oli kyllä ladattavissa US storessa jo 22.3... Moni saanu trophy% taas 100% ja NYT vasta kerrotaan että se oli virhe?? Odotellu jo pitemmän aikaa että pääsisi pelaileen taas C:LoS, mut ei... :(
 
Ylös Bottom