Tämä on mainospaikka (näillä pidetään sivusto pystyssä)
Kyseessä on nyt siis spoilerivapaa Back Alley Justice -tehtävä Denerimissä. Olen käynyt tappamassa kaikki tapettavat Dirty Back Alleylta ja Run-Down Back Streetiltä, mutta kolmatta rikollisten sijaintia, eli Dark Alleyta ei näy kartalla ollenkaan, enkä tunnu sinne millään pääsevän. Noihin kahteen edellä mainittuunkin paikkaan pääsin vain vahingossa, samalla tyylillä kuin kartalla matkatessa tulee niitä satunnaiskohtaamisia milloin kenenkin kanssa. Olen nyt matkustanut Denerimiä monta kertaa edestakaisin, poistunut sieltä ja tullut takaisin, mutta eipä ole Dark Alleyta näkynyt. Googlen avulla en onnistunut löytämään vastaavia ongelmia. Onko kellään minkäänlaista tietoa mahdollisesta ratkaisusta?
Ongelmanhan tästä tekee se, että tuo Dark Alley on viimeinen paikka, jossa en vielä ole vieraillut Traveler -achievementtiin vaadittavista paikoista. Tähän jos tuo nyt tyssää, niin tyssää kyllä myös tämän bugisen pelilevyn aika yhtenä kappaleena.
Eiköhän se juuri sillä väärällä tavalla tullut hankittua. Etsin vielä vähän lisää tietoa, ja selvisi, että joku bugihan tässä on. Ei saa siis joutua millekään niistä alleyista ennen kuin tehtävän aloittaa. Heikkoa toimintaa BioWarelta, kun ei ole lähdetty tuota korjaamaan.Oletko saannut tehtävän vahingossa, vai oletko puhunut vahdin kapteenin kanssa? Itse ainakin sain tehtävän häneltä, ja paikat löytyivät tämän jälkeen automäägisesti kartalta.
Oon semmosessa tehtävässä että täytyis kolme ruumis säkkiä pudottaa kaivoon, kaksi olen jo pudottanut mutta kolmatta ei pysty edes nostamaan, apua?
Oon semmosessa tehtävässä että täytyis kolme ruumis säkkiä pudottaa kaivoon, kaksi olen jo pudottanut mutta kolmatta ei pysty edes nostamaan, apua?
Tuo on eurooppalaisen PS3-version ongelma. Yhtään mainintaa vastaavasta ongelmasta Xbox-versiossa en löytänyt. Saattaa toki olla, että laitoit viestisi vahingossa väärälle alueelle. Oli miten oli, BioWare kehottaa tuosta ongelmasta kärsiviä ottamaan yhteyttä paikalliseen EA:n asiakaspalveluun.en oikee tiedä kuuluuko tämä tähän ketjuun eli minulla olisi sellainen ongelma että ostin juuri dragon age ultimate editionin ja siin tulee mukana ne lisäosat no mä pystyn lataamaan kaikki muut paitsi return to ostagarin onko kellää käyny tällei osaako joku jeesata minua